Hokejisté zahájili přípravu, chyběl zraněný reprezentant. Co Jiříček? | Sportovní Plzeň

 

 

Hokejisté zahájili přípravu, chyběl zraněný reprezentant. Co Jiříček?

Marie Osvaldová30. 5. 2022


Foto: HC Škoda Plzeň


Dva a půl měsíce. Přesně tak dlouhá doba uplynula od posledního zápasu hokejistů Plzně v uplynulé sezóně. Po nezvykle dlouhé době se indiáni v pondělí sešli ke společné přípravě.

Indiáni poprvé trénovali v areálu v Dobřanech pod taktovkou kondičního trenéra Jana Snopka. "Tomáš Mertl, Petr Zámorský, Petr Kodýtek a zahraniční hráči mají individuální plán. Vojtěch Budík má zdravotní problém, ten se zapojí až bude fit," uvedl kouč Václav Baďouček, který přivítal tým po dlouhé pauze. "Máme trochu jiný plán. Sezóna byla pro některé hráče dlouhá, protože byli v reprezentaci. Junioři hráli dlouhé finále. Chtěli jsme, aby kluci měli čas zregenerovat," vysvětlil netradičně opožděný začátek přípravy Baďouček. Tým se teď bude připravovat v kuse až do 16. července, střídavě v Plzni a v Dobřanech. Poté budou mít hráči týden volno a 24. července poprvé vyjedou na led. "Změnili jsme i skladbu tréninků. Budeme se připravovat od pondělí do středy, ve čtvrtek vždy volno a pak zase příprava pátek, sobota. Věříme, že to přinese ovoce," podotkl Baďouček.

Oproti předchozím přípravám budou chybět tradiční soustředění na Šumavě. "To loňské nebylo úplně ideální, měli jsme špatné počasí. Zvolili jsme tedy, že zůstaneme doma, kde máme veškeré podmínky i v případě špatného počasí," uvedl plzeňský trenér.

Po uplynulé sezóně tým prošel obrovskou proměnou. "Obranu máme ze dvou třetin novou. Oproti loňsku je ale změna v tom, že jsme si tým s Milošem Říhou a Tomášem Vlasákem skládali sami. Loni jsme přišli k hotovému mužstvu. Vybírali jsme typy hráčů, které bychom v týmu měli mít. Ti kluci by měli splňovat to, co jsme říkali. Tedy přidat na důrazu," popsal Baďouček. Podle něj je stále ve hře příchod jednoho centra do první nebo do druhé útočné formace. "Bude to náročné, trh moc bohatý není, ale poohlížíme se v zahraničí, snad budeme mít šťastnou ruku," dodal.

Baďouček je také smířený s tím, že nejspíš přijde o obrovský talent českého hokeje, medailistu z mistrovství světa Davida Jiříčka. "Sezóna pro něj byla náročná. Je obdivuhodné, že se po zranění dal dohromady tak, že odjel na mistrovství. Mrzí mě, že tam nedostal víc šancí. Co hrál, tak hrál podle mě dobře. Mohl dostat prostoru víc. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby zůstal, ale moc šancí tomu nedávám. Už kvůli němu volali z Arizony, dělali si o něm přehled. A co víme, tak by měl být vysoko. Předpokládám, že skončí v zámoří. Po draftu na začátku července budeme moudřejší," doplnil Baďouček.

 


Sdílet