Hokejisté Plzně zdolali Vítkovice v prodloužení, rozhodl Bulíř | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně zdolali Vítkovice v prodloužení, rozhodl Bulíř

Marie Osvaldová21. 11. 2021

ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeń

Hokejisté Plzně zvítězili ve 25. extraligovém kole nad Vítkovicemi 3:2 v prodloužení. Všechny tři trefy zaznamenala Škodovka v přesilových hrách, na dvou se podílel Michal Bulíř, jednu vstřelil Ludwig Blomstrand.

První velkou šanci zápasu měli ve 4. minutě domácí. Kvasnička přihrával na teč Martinu Langovi, a puk jen těsně minul levou tyč. Vítkovice poprvé vážněji zahrozily v polovině třetiny, Svoboda ovšem nebezpečný pokus Hrušky vyrazil ramenem. Gólové trefy se nakonec dočkaly Vítkovice v 16. minutě. V přesilové hře usměrnil střelu Lakatoše za záda Svobody Krenželok.

Ve 25. minutě se v přesilovce prosadili i domácí. Čerešňák nabil Ludwigu Blomstrandovi, a ten trefil přesně nad Stezkův beton. Za tři minuty bylo v Plzni ještě veseleji. Západočeši totiž znovu dokázali využít přesilovou hru. Blomstrandova střela nadělala v brankovišti Ridery pořádnou paseku a dorážející Michal Bulíř si poradil. Ve 33. minutě mohl navýšit už na dvoubrankový rozdíl Blomstrand, tentokrát ale Stezku nedokázal prostřelit. V závěru druhé třetiny dostali indiáni k dispozici přesilovku 5 na 3, Stezka ovšem odolal.

Hned na začátku třetí části mohl indiány uklidnit po hezké kombinaci Kodýtek, Stezka ale dál držel naděje Vítkovic. Jinak ale k vidění příliš šancí nebylo. V 50. minutě jednu z nich spálil hostující Lakatoš. Vítkovice přecijen postupně přidávali na tempu a tři minuty před koncem se jim podařilo srovnat, když se od mantinelu trefil tvrdou ranou Koch. Zápas tak došel až do prodloužení, v němž nakonec domácí využili znovu přesilovku, v 63. minutě ukončil utkání Michal Bulíř.

Miloš Říha, trenér HC Škoda Plzeň: "První třetina byla rozháraná, nepodařilo se nám dostat soupeře pod tlak. Pohyb nebyl špatný, ale hra na koutouči nebyla dobrá. Od druhé třetiny se to zlepšilo, získali jsme přesilovky, které jsme využili. Rozhodlo to, že jsme nepřidali třetí gól v dalších přesilovkách. Do třetí třetiny jsme nastoupili nekoncentrovaní. Posledních šest, sedm minut bylo velmi špatných. Soupeř vyrovnal zaslouženě. Vážíme si zisku druhého bodu."