Hokejbalistům Plzně skončila sezóna. Po vyřazení s Kladnem berou bronz | Sportovní Plzeň

Hokejbalistům Plzně skončila sezóna. Po vyřazení s Kladnem berou bronz

osm7. 5. 2019

ilustrační foto: M. Forejt/HBC Plzeň

Plzeňskému A-týmu se ani ve třetím semifinálovém duelu nepovedlo nalézt recept na Kladno a po prohře 1:4 končí na třetím místě.

Do utkání vstoupili domácí velice aktivně. Na Jirotku mířilo několik slibných pokusů. Jinak se hrálo dle očekávání v tempu, rozhodčí navíc nechali hru plynout. Kladenský Alpiq přečkal úvodní nápor a hosté mohli jít do vedení na konci první části. Tutovku Kohouta ale skvěle lapil Kráčina. Tentýž hráč se přeci jen trefil na začátku druhé třetiny, na jejím konci ale srovnal Kunzmann. Kladno zápas rozhodlo ve druhé polovině třetí třetiny. Nejprve přesilovku využil Pospíšil a v závěru se trefili mladíci Prokop a Procházka. Mečounům tak končí sezóna, získali v ní bronzové medaile.

HBC Plzeň - Kladno  1:4  (0:0, 1:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 29. Kunzmann (Šmucer) – 19. Kohout (Haisman), 37. Pospíšil (Špaček) PP, 43. Prokop, 44. Procházka EN.
Rozhodčí: Koskuba, Šulo. Vyloučení: 1:2 navíc Pejchar (PLZ) trest ve hře. Využití: 0:1. V oslabení: . Diváci:227. Střely na branku: 24:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – Polívka, Kavalír, Vodrážka, Hanuš, Kastner, Šmucer, Pokorný – Pejchar, J. Benedikt, Malý – Kunzmann, Švarc, Vobruba – Forejt, Majer, Valenta – Pavlečka, Gřonka, Lang.
Kladno: Jirotka (Hájek) – Hrabár, Haisman, Pliml, Dědič, Soukup, Novák – Špaček, Prokop, Šícha – Schnaubelt, Barnošák, Eitler – Kohout, Procházka, Štěpáník – Hnízdil, Kamenář.