Hokejisté Plzně padli doma s Litvínovem v prodloužení a sezóna pro ně končí | Sportovní Plzeň

Hokejisté Plzně padli doma s Litvínovem v prodloužení a sezóna pro ně končí

Marie Osvaldová9. 3. 2024

Hokejisté Plzně prohráli proti Litvínovu i třetí zápas předkola a sezóna pro ně končí. Západočechům zlomilo vaz prodloužení, v němž faul Poura potrestal Jurčík a rozhodl o výhře 2:1 a postupu pro svůj tým.

Fanoušci, kteří se jen chvíli opozdili při svém příchodu, přišli dost pravděpodobně o úvodní dva góly zápasu. Domácí nejprve v první minutě utkání přežili dvě velké šance Vervy a v čase 1:16 šli do vedení, když se prosadil obránce Martin Bučko. Litvínovu ale stačilo pouhých 11 vteřin a bylo vyrovnáno. Z rychlé protiakce se trefil Kudrna. Krátce na to byly k vidění šance na obou stranách, jak plzeňský Matýs, tak litvínovský Ondřej Kaše ale neuspěli. Další slepené příležitosti měly oba týmy v 8. minutě. Nejprve vychytal Schleisse Tomek, poté přestřelil Kudrna. V 16. minutě se do ideální pozice pro střelu prokličkoval Söderlund, Tomkova lapačka mu ale zkazila radost.

V úvodu druhé třetiny měli indiáni štěstí. Nejprve Klouček vyrazil střelu Davida Kašeho a potom i dorážku jeho bratra Ondřeje. Ve 26. minutě podržel Škodovku Klouček proti zakončení Zileho. Na opačné straně zase vytáhl skvělý zákrok betonem Tomek proti Strakovi. Od té chvíle se hra poměrně zklidnila a zajímavých akcí ubylo. Dobrou střelou se prezentoval po polovině hry plzeňský bek Malák, ve 37. minutě zase neuspěl z otočky Ondřej Kaše.

První šanci třetí části měli domácí. A to rovnou obrovskou. Po velkém nedorozumění před Tomkem ale selhal Indrák. Na Plzni byla vidět obrovská snaha sérii protáhnout a v 54. minutě nebyli domácí daleko vytoužené branky. Dělovka Zámorského ale těsně minula tyč. O čtyři minuty později dohrál po střele Jaks kapitána Škody Schleisse. A rozhodčí po poradě s videem vykázal beka Severočechů do kabin. Tam ale skončil za podpory spoluhráčů i otřesený Schleiss. Plzeň tak dostala k dispozici pětiminutovou početní výhodu. Domácím ale přesilovky hrubě nevycházely, což se potvrdilo i tentokrát. Už v prodloužení měl asi největší příležitost Zámorský, po jehož střele puk proskákal těsně vedle branky. V 68. minutě ujeli do brejku bratři Kašové, Ondřej ale v situaci 2 na 1 minul. Pak ale přišel zbytečný faul vysokou holí Poura a ve čtyřminutové přesilovce hosté rozhodli. Nejprve přežili kritickou chvíli, když Tomek vychytal únik Soukupa, pak jim ale vystřelil postup Jurčík.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "Bylo to vyrovnané utkání, těžko se to hodnotí, když je to konec. Dostali jsme se do vedení a bohužel hned inkasovali. Oba gólmani podali velmi dobrý výkon. Litvínov měl šance, ubránili jsme tam nějaké oslabení. Měli jsme přesilovku na konci zápasu a zase jsme ji nesehráli dobře. To byl celý problém sezóny. Bylo hodně zápasů, kdy jsme mohli zápas převrátit na svoji stranu, ale nepomohli jsme si. Přišlo zbytečné vyloučení, které soupeř trošku s náhodou využil. V sérii byl Litvínov v určitých fázích zápasů šikovnější, asi si zasloužil postoupit."