Házenkáři Plzně jsou po dvou kolech stroprocentní | Sportovní Plzeň

Házenkáři Plzně jsou po dvou kolech stroprocentní

osm13. 9. 2020

ilustrační

Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje nezaváhali ani ve druhém kole Strabag Rail extraligy. Z palubovky Zubří odvezli dva body za výhru 32:26.

Začátek zápasu vyšel daleko lépe domácímu Zubří V 10. minutě vedl díky svědomitému výkonu 6:3. Plzeň ale nechtěla domácí pustit do většího vedení, a tak držela krok. V 16. minutě ještě Zubří vedlo 8:6. V této fázi zápasu však přišla kanonáda ze strany Plzeňských. Během čtyř minut otočili vývoj zápasu, kdy dokázali vstřelit pět branek v řadě. Time-out domácích nepomohl a do konce poločasu tak Plzeň udržela dvoubrankové vedení.

Začátek druhého poločasu reflektoval poslední minuty prvního poločasu a Plzeň navyšovala skóre. Na jeden gól Valachů, vždy Plzeň odpověděla šnůrou gólů. Zubří navíc chrlilo jednu technickou chybu za druhou. Jednoduché přihrávky končily na rukou hostů a ti se dostávali jednoduše do brejků. Plzeň se navíc mohla spolehnout na neomylného Tonara, který se z pěti sedmiček dokázal prosadit pokaždé. Byť se domácí dokázali do zápasu během posledních sedmi minut vrátit, už to na nějaký zvrat nestačilo. Plzeň si tak svým kvalitním a koncentrovaným výkonem vybojovala dva body do tabulky za vítězství 32:26.