Gulaš řádí i v Lize mistrů. Plzni zajistil výhru nad Zugem | Sportovní Plzeň

Gulaš řádí i v Lize mistrů. Plzni zajistil výhru nad Zugem

osm15. 10. 2019

Plzeňští hokejisté zakončili boje v základní skupině Champions Hockey League 2:1 na nájezdy s Zugem. Hosté od druhé třetiny vedli, v 59. minutě ale srovnal Milan Gulaš. Stejný hráč pak rozhodl nájezdovou loterii. Oba týmy už bez ohledu na výsledek tohoto duelu měly jistý postup do další fáze.

Od úvodního buly hráli s pukem na hokejce hlavně domácí, kteří si také brzy vytvořili první velkou šanci zápasu. Gulaš narýsoval přesnou pobídku na parťáka Mertla, jeho teč jen těsně minula Hollensteinovu branku. O minutu později se až před branku švýcarského gólmana dostal Gulaš, v poslední chvíli mu ale puk sjel z hole a zakončení tak nebylo úplně ideální. V polovině třetiny se poprvé osmělili i hosté. Nebezpečná byla přitom hlavně opakovaná střela Moranta. V posledních vteřinách se ještě otevřela nečekaně obrana před Lubošem Robem, jenže ani on Hollensteina nezaskočil.

Hned po pár vteřinách měl velkou šanci Škodovky Pour. Jenže nedal, a tak přišel trest. Mladík Matiášek zaváhal v rozehrávce a hosté s nabídnutou příležitostí nepohrdli. McIntyre usměrnil puk za záda Frodla. Ve 25. minutě mohl odpovědět Indrák, jeho úmysl při samostatném úniku ovšem Hollenstein vystihl a hřbetem lapačky vyrazil puk mimo. Ve 34. minutě to mezi fanoušky jen zahučelo, když tvrdá rána Moravčíka jen těsně minula levou tyč. Podobně si vedl v poslední minutě druhé části i Straka.

Nulou na kontě domácích nepohnul ani Kodýtek, který ve 42. minutě tváří v tvář ztroskotal na skvělém Hollensteinovi. V 54. minutě mohl po přihrávce Kováře definitivně hosty uklidnit Oehen, v jasné tutovce ale minul prostor mezi třemi tyčemi. V 59. minutě se dočkala Škodovka. Eberle v power-play nabil Milanu Gulašovi, a ten tvrdou ranou z levého kruhu trefil přesně. V prodloužení měl Zug k dispozici dvě přesilovky, ani jednu z nich nevyužil, a tak o vítězi rozhodly až nájezdy, konkrétně šestá série. Jako jediný se trefil Milan Gulaš.