Gól přišel pozdě. Fotbalistům Plzně vystavila stopku do finále poháru Sparta | Sportovní Plzeň

Gól přišel pozdě. Fotbalistům Plzně vystavila stopku do finále poháru Sparta

osm17. 6. 2020

Fotbalisté Viktorie Plzeň si finále MOL Cupu nezahrají. Na Spartě nezvládli první půli, kterou prohráli 0:2, a v závěru už stihli pouze snížit brankou Milana Havla.

Západočeši do utkání naskočili tím správným tempem a hned v úvodní minutě si vytvořili zajímavou šanci ke vstřelení gólu. Po centru Milana Havla se do zakončení snažil protlačit Jan Kopic, v souboji ale neuspěl dle představ a Milan Heča míč chytil. A tak to byli v první čtvrthodině sparťané, kteří se jako první radovali. David Limberský v pokutovém území fauloval Lukáše Štetinu, nařízenou penaltu si vzal na svědomí Guélor Kanga a gabonský záložník bezpečně proměnil – 1:0 pro domácí. Letenští se vedoucí trefou nabudili a do půl hodiny se jim podařilo odskočit už na dvougólový rozdíl. Bořek Dočkal poslal milimetrový centr na hlavičku Libora Kozáka, a ten nekompromisně zavěsil. V nastaveném čase ještě Lukáš Kalvach zkusil štěstí z volného přímého kopu, ale minul.

Druhou pětačtyřicetiminutovku odstartovali lépe rudí, hned po pár minutách a centru Bořka Dočkala hlavičkoval Dávid Hancko do tyče. Chvíli poté mohl na druhé straně snížit Jan Kopic, ale stejně jako v první půli, ho i tentokrát domácí gólman vychytal. Svěřenci trenéra Adriana Guľy snížili v nastavení, po centru Jana Kovaříka se na sklonku zápasu trefil Milan Havel. A o pár vteřin mohlo být dokonce vyrovnáno. Jenže pohotovou hlavičku Tomáše Chorého skvěle vyrazil na roh Milan Heča. I proto viktoriáni po prohře 1:2 skončili v semifinále MOL Cupu.