Fotbalová Plzeň zbrojí dál. Na západ Čech míří produktivní útočník! | Sportovní Plzeň

 

 

Fotbalová Plzeň zbrojí dál. Na západ Čech míří produktivní útočník!

Marie Osvaldová12. 8. 2022


Foto: FCVP


Po Václavu Jemelkovi a Eriku Jirkovi se třetí posilou Viktorie Plzeň v průběhu dvou dnů stal nigerijský útočník Fortune Bassey. Českým fanouškům je známý především ze svého působení v Českých Budějovicích, kde se dokázal vypracovat mezi ligové hvězdy, během podzimní části vstřelil 9 ligových branek a zajistil si přestup do Ferencvárose Budapešť, se kterým následně oslavil mistrovský titul. Na západ Čechpřichází na roční hostování s opcí.

„Naším cílem bylo rozšířit náš kádr a posílit ve všech řadách před velmi náročným podzimem na domácí i evropské scéně. Jsem rád, že se podařilo dokončit příchod takto kvalitního hráče do ofenzivy,“ uvedl generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Třiadvacetiletý útočník se ihned po svém příchodu zapojí do tréninku a trenérům by měl být k dispozici již pro sobotní ligový duel s Hradcem Králové. „Fortune v Budějovicích ukázal, že jde o výborného útočníka. Má potřebnou rychlost, dynamiku a dobré zakončení,“ řekl na jeho adresu hlavní kouč Michal Bílek.

„Viktorii velmi dobře znám, je to velký klub s velkými ambicemi. Když se tato možnost naskytla, neváhal jsem. Je to pro mě obrovská výzva, čekají nás velké zápasy v Evropě i v lize a já udělám všechno pro to, abych byl pro tým přínosem,“ doplnil Bassey.

Vzhledem k tomu, že Fortune Bassey zasáhl v dresu Ferencvárose do předkol Ligy mistrů, nemůže za Viktorii nastoupit ve dvojzápase play off proti Karabachu. Pro skupinovou fázi Ligy mistrů, případně Evropské ligy však bude plně k dispozici.

 


Sdílet