Fotbal v Domažlicích zasáhla tragédie. Zemřel brankář Jiskry, za pár týdnů čekal narození potomka! | Sportovní Plzeň

 

 

Fotbal v Domažlicích zasáhla tragédie. Zemřel brankář Jiskry, za pár týdnů čekal narození potomka!

Marie Osvaldová3. 2. 2023


Adam Bratanič. Zdroj: TJ Jiskra Domažlice


Ve věku 33 let zemřel po těžké nemoci brankář Jiskry Domažlice Adam Bratanič. Klub smutnou zprávu potvrdil v oficiálním vyjádření na svém facebookovém profilu. 

329030061 6037640549634563 3751750412674368856 n"Adam bohužel svůj krátký těžký boj prohrál. Byl jsem ve spojení s lékaři, nasadili všechny dostupné prostředky i síly, ale bohužel po těžkém zápalu plic se přidalo i krvácení do mozku a Adam tento boj prohrál," uvedl předseda Jiskry Jaroslav Ticháček. Podle něj je zpráva o to tragičtější, že v příštích týdnech očekával Bratanič narození dalšího potomka.

Příznivci Jiskry na počest Adama Brataniče vytvořili na domažlickém stadionu Střelnice pietní místo, kde mohou lidé zapalovat svíčky. "Jiskra v něm ztrácí výborného kamaráda a fotbalistu, který se zapsal nesmazatelně do historie. Sledoval jsem jeho krůčky fotbalové i pracovní od začátku. Jsem nesmírně smutný, nemohu uvěřit," dodal Ticháček.

Bratanič ve své aktivní kariéře oblékal také dres Horšovského Týna, ale svoje nejlepší fotbalové chvíle prožil v dresu Jiskry. V letošní sezoně odchytal v divizní skupině A v dresu béčka šest zápasů. Pomohl ke čtyřem výhrám a udržel čisté konto proti Tochovicím a v krajském derby na Petříně.


Sdílet