Šlágr kola rozhodl Krmenčík, Plzeň znovu porazila Spartu | Sportovní Plzeň

Šlágr kola rozhodl Krmenčík, Plzeň znovu porazila Spartu

osm29. 9. 2019

ilustrační foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládl očekávaný duel 11. kola Fortuna:Ligy se Spartou, když zvítězili 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil na začátku druhé půle Michael Krmenčík.

V prvních dvaceti minutách viděla Doosan Aréna poměrně vyrovnaný duel bez šancí. Až ve 21. minutě poslal ostrý centr před branku Kovařík a Jan Kopic měl na noze první gól. Heča ovšem vytáhl skvělý zákrok a vyrazil míč na roh. Po půl hodině se ukázala také Sparta. Zapomenutý Hložek ale hlavičkoval v těžké pozici mimo tři tyče.

Na úvodní gól se tak počkalo do 46. minuty. Lischka hrál nepochopitelnou malou domů, našel přesně prostor, kde se nacházel Michael Krmenčík, a plzeňský kanonýr už si věděl rady. V 69. minutě vypukla na domácí straně radost podruhé. Branka Michaela Krmenčíka ale byla odvolána kvůli předchozímu faulu. V 85. minutě předvedla krásnou akci trojice Kopic, Hořava a zakončující Chorý. Heča ale proti efektní patičce plzeňského útočníka vytáhl skvělý zákrok. Sparta však působila naprosto zoufalým dojmem, prakticky si nevytvořila žádný závěrečný tlak a Plzeň tak po zásluze získává další tři body.