Dvougólové vedení Škodovce nestačilo, z Litvínova veze nakonec jen bod | Sportovní Plzeň

Dvougólové vedení Škodovce nestačilo, z Litvínova veze nakonec jen bod

Marie Osvaldová4. 1. 2022

ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně prohráli ve 38. extraligovém kole na ledě Litvínova 3:4 v prodloužení. Západočeši přitom před polovinou utkání vedli po trefách Suchého, Martina Langa a Kodýtka 3:1, zbytek zápasu jim ale nevyšel.

V první velké šanci se ocitl domácí Viktor Hübl, ten byl sám před plzeňským brankářem, Dominik Pavlát ovšem jeho pokus dokázal včas zneškodnit. To indiáni udeřili hned ze své první zajímavé situace. Navrátilec do sestavy Jan Dufek oslovil na levém křídle rozjetého Filipa Suchého a jeho křižná střela skončila až za zády brankáře Godly. Pak vzápětí Verva nevyužila svou první početní výhodu, nýbrž už při rovnovážném stavu si sjel mezi kruhy obránce Uvis Janis Balinskis a plzeňského gólmana tentokrát zachránila horní tyčka. Krátce za polovinou úvodního dějství hrál Litvínov další přesilovou hru a tentokrát si s ní poradil o mnoho lépe. Nabito na modré čáře dostal Aaron Irving a jeho projektil skončil přesně v levém horním rohu, Pavlát tentokrát zcela bez šance. Škoda odpověděla průnikem Bulíře po pravé straně, leč domácí brankář si s jeho střelou dokázal poradit. Lépe si nevedl ani Ludwig Blomstrand, který se ukázkově v útočném pásmu proháčkoval až ke střele. V závěru dostala první možnost výhody o jednoho muže i Škodovka, jenomže dvě velké šance měla Verva. Avšak Dominik Pavlát si dokázal poradit jak s únikem Irvinga, tak nedlouho poté s nájezdem Strejčka.

I prostřední část začala pro modrobílé barvy dobře. Tomáš Mertl z nouze od mantinelu jen nahodil kotouč na brankoviště a tam puk šťastně za Godlu tečoval, autor hattricku z minulého zápasu, Martin Lang. Nedlouho poté při hře ve čtyřech domácí opět faulovali a v signalizované výhodě předvedl fantastické sólo Michal Bulíř. Plzeňský hráč nakonec vystřelil z pravého kruhu, maskovaný muž Vervy kotouč pouze vyrazil a pohotový Petr Kodýtek puk posléze poslal na místo určení. Domácí odpověděli za čtyři minuty. Matěj Chalupa dostal hezkou přihrávku do jízdy, jeho nájezd z levé strany Pavlát zlikvidoval, jenomže Aaron Irving byl u vyraženého kotouče jako první a bekhendem vstřelil svou druhou branku v dnešním zápase. Vyrovnání měl poté na hokejce Richard Jarůšek, ten ovšem pálil ze slotu jen do pravé tyče.

Hned v první minutě závěrečné dvacetiminutovky pálil ostře Michal Bulíř, Godla našel puk ve své rukavici. Domácí odpověděli akcí, kterou táhl explzeňský Petr Straka, Pavlát si ale proti jeho ráně povyjel ze své svatyně a puk dokázal chytit. Následovalo ovšem vhazování v útočném pásmu, puk se dostal na modrou čáru k Danielu Kolářovi, který propálil vše co mu stálo v cestě a na zimním stadionu Ivana Hlinky se začínalo od nuly. Obrat mohl dokonat Lukeš, který si po Hüblově přihrávce nabruslil na útočnou modrou, Dominik Pavlát byl ma jeho střelu připraven. Severočeši poté dostali další výhodu v podobě přesilové hry, tu však nesehráli dobře. A když ani na druhé straně neuspěl z úhlu Martins Dzierkals, za stavu 3:3 šlo utkání do prodloužení. To nakonec netrvalo ani dvě minuty. Nejprve si sjel mezi kruhy Martin Lang, brankář Litvínova ho ovšem dokázal vychytat. Domácí poté otočili hru, Andrej Kudrna si nabruslil do pásma a svižnou ranou kolem obránce poslal puk k bližší tyči. Plzeň z prvního utkání v novém roce veze domů jeden bod.