Dvě úctyhodné série skončily, Plzeň prohrála se Spartou | Sportovní Plzeň

Dvě úctyhodné série skončily, Plzeň prohrála se Spartou

Marie Osvaldová5. 11. 2022

Jedenáct let uplynulo od chvíle, kdy Sparta ve Štruncových sadech naposledy zvítězila. 35 zápasů pak Viktorie Plzeň nepoznala v nejvyšší soutěži porážku. Obě série v sobotu večer skončily. Západočeši prohráli ve šlágru 15. kola Fortuna:Ligy 0:1, jediný gól vstřelil v 82. minutě kapitán Pražanů Pavelka.

Hosté z Prahy začali aktivněji a v 7. minutě si vytvořili první velkou šanci utkání. Jan Mejdr z pravé strany přízemním centrem našel Jana Kuchtu, ten ale z otočky vypálil těsně vedle pravé tyče. Viktoriáni odpověděli po dvaceti minutách hry, kdy pěkně rozehráli rohový kop nakrátko, ale šajtli Lukáše Kalvacha líznul hlavou mimo Tomáš Chorý. Letenští si ještě před odchodem do kabin vypracovali i další stoprocentní příležitost, Kuchta odcentroval na Zeleného, jehož hlavičku bravurně zlikvidoval Staněk.

První plzeňskou střelu přímo mezi tři tyče měl na svědomí po poločase Adam Vlkanova, jenže Matěj Kovář si s ní poradil. Nejaktivnějším hráčem před Staňkovou bránou byl z kádru Sparty Jaroslav Zelený, do další možnosti se dostal po centru Lukáše Sadílka, a i tentokrát hlavičkoval jen o kousek vedle. Rozhodnutí tak přišlo v 82. minutě. Po rohu se prosadil zcela osamocený David Pavelka. Pro Viktorku tak skončily hned dvě dlouhé série. Dlouhých 13 zápasů v řadě neprohráli ligový zápas se svým dnešním soupeřem na domácí půdě, celkově pak 35 utkání v nejvyšší soutěži nepoznali svěřenci trenéra Michala Bílka porážku.