Drtivá převaha, čtyři branky, čtyři tyče. Fotbalisté Plzně jsou jednou nohou v play-off Konferenční ligy | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová10. 8. 2023

Fotbalisté Plzně jsou blízko postupu do play-off Evropské konferenční ligy. V prvním utkání porazili na domácím hřišti maltskou Gziru 4:0. Skóre zápasu otevřel v 10. minutě Pavel Bucha, druhou trefu přidal ještě v první půli Rafiu Durosinmi. V 73. minutě se střelecky prosadil Pavel Šulc a čtvrtou branku přidal v nastaveném čase Jan Kopic. Viktoria měla v zápase obrovské množství šancí, mimo jiné trefila i čtyřikrát brankovou konstrukci.

Plzeň si před zápasem přála rychlý gól a přání se jim vyplnilo. V 10. minutě centroval z levé strany Pavel Bucha a k překvapení všech zapadl míč nikým netečován přesně k tyči Cassarovi branky. O chvíli později přišla nepříjemná chvilka pro záložníka Jirku, který musel kvůli zranění nuceně střídat. Naopak pozitivnější moment prožili Viktoriáni ve 23. minutě. Po kombinaci Kalvacha se Šulcem se dostal k míči Rafiu Durosinmi a tváří v tvář Cassarovi nezaváhal. S přibývajícími minutami stoupala převaha Západočechů a hosté mohli děkovat pouze paní štěstěně, že byl stav dál 2:0. V průběhu chvíle totiž trefili tyč Kalvach, Hejda a Durosinmi.

V 52. minutě zachránil maltský celek brankář Cassar, který vychytal hlavičku Durosinmiho. Poté se dlouhé minuty nic nedělo, až přišla 73. minuta, kdy si centr Mosquery našel osamocený Pavel Šulc, a ten už nezaváhal. Za dalších osm minut později měli Západočeši opět smůlu poté, co Kliment napálil tyč. Do odvety na Maltě půjde nakonec Viktoria ještě spokojenější a s velkým náskokem. V nastaveném čase ještě přidal čtvrtý gól Jan Kopic.