Debut snů. Lang si ale více než góly pamatuje povedený hit

Marie Osvaldová9. 1. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

Kvůli špatné aklimatizaci od 3 hodin v noci nespal. V 17:30 pak nastoupil na úvodní buly po bok Milana Gulaše a Petra Kodýtka v první formaci v duelu proti Karlovým Varům. A ve 31. minutě dvěma góly v rozmezí 25 vteřin načal plzeňskou cestu za konečnou výhrou 4:3. Martin Lang, nejlepší český střelec na uplynulém šampionátu juniorů, zažil extraligový debut snů.

Foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

Zvedlo vám sebevědomí z osobního pohledu vydařené mistrovství a tušil jste, že si vás po něm stáhne Plzeň do svého týmu?
Myslím si, že mistrovství světa mi k zápasu v Plzni nepomohlo, jelikož to je úplně jiný hokej než extraliga, takže jsem za tu možnost si tu zahrát velmi šťastný. V Edmontonu jsme se bavili s klukama (Davidem Jiříčkem a Filipem Přikrylem, pozn. red.), že pár hokejistů vypadlo, tak že tu je možnost nastoupit. Chtěli jsme to trenérům za důvěru vrátit a vyšlo nám to, za což jsme rádi.


Co si budete pamatovat z 31. minuty?
Určitě si budu pamatovat hit, v životě jsem nedal hezčí. (směje se)


A ty góly?
První byl vlastně náhoda. Měl jít na led Milan Gulaš, já tam místo něj skočil omylem. Trochu jsem se mu pak omlouval, snad jsem to tím gólem splatil. Při tom druhém jsem zůstal sám před bránou a snažil jsem se jen vypálit.

Foto: HC Škoda Plzeň/R. Turovský

U obou branek byl prvním gratulantem váš spoluhráč z mistrovství světa juniorů David Jiříček. Říkal vám něco speciálního nebo to byla jen čistá radost?
Byla to radost pro oba dva, přejeme si to všichni navzájem. Jsem rád, že nám to vyšlo a všichni jsme z toho měli radost.


V pondělí jste se ze šampionátu vrátil. Měl jste problém s aklimatizací?
Určitě, dneska jsem od tří hodin na nohou.


Zahrál jste si několik juniorských soutěží, včetně té v zámoří. Jak byste to porovnal?
Ty juniorské ligy jsou většinou hrozně rychlé. Tady se hraje na sílu a chytrost. Musíte víc přemýšlet a hrát víc do obrany a nepropadat. Ale myslím si, že to bude jen lepší.


Sdílet