Dalšímu dílu Giant ligy kraloval Petr Kelemen | Sportovní Plzeň

Dalšímu dílu Giant ligy kraloval Petr Kelemen

osm5. 9. 2019

Třináctý díl GIANT LIGY zvládl nejlépe Petr Kelemen, který zvítězil před Martinem Boubalem a Janem Krausem.

Sportovní odpoledne na Rapidu odstartovaly náborové závody Hervis dětská tour 2019, kde se sešlo na startu přes 45 dětí, a po nich následovaly žákovské kategorie v IL Sano Cupu na 22 kilometrů. Z vítězství se tentokrát radoval Petr Vávra (Team Dukla Praha), který nasbíral 25 bodů.

Elitní závod se rozjel v rychlém tempu hned od startu, kde byli nejvíce aktivní jezdci Dukly a Příbrami. Byla to vlastně taková „bodová“ přetahovaná mezi Boubalem a Kelemenem. Tito dva borci si několikrát odskočili z pelotonu a rozdělovali si body. Když byli dojeti, tak i poté opět bodovali a hlídali si bodový stav. Nakonec se z této dvojice mohl radovat mladík Petr Kelemen, který o jediný bod předstihl zkušeného Martina Boubala.

Podobný souboj se odehrával v soutěži aktivity na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity), kde spolu soupeřili o prémiové body Tomáš Čapek (Topforex Lapierre ) a Oldřich Novotný (CT Weber). Nakonec rozhodl po shodě bodů až závěrečný spurt, kde měl nejvíce sil právě Čapek a po druhé v letošní sezoně se mohl obléknout do puntíkovaného dresu.

Závod skvěle vyšel i bývalému vynikajícímu závodníkovi, který se po letech vrátil zpět do formy Martinu Slaníkovi (LAPIERRE SWEEP). Díky úniku nasbíral dostatek bodů na čtvrté místo v celkovém hodnocení.

Ženám po týdnu kralovala Tereza Neumanová (Team Dukla Praha), Juniory vyhrál opět Lukáš Runt (SportRaces Isaac Team) a kategorii Masters jezdce nad 40 let zvládl nejlépe Petr Ruman (Cyklo Atom).