Další vítězství Talentu, doma přestřílel Kopřivnici | Sportovní Plzeň

 

 

Další vítězství Talentu, doma přestřílel Kopřivnici

Josef Krebs17. 11. 2022


Foto: Talent Plzeň

Talent tým Plzeňského porazil ve čtvrtečním utkání 13. kola extraligy na domácí palubovce Kopřivnici 35:30. Teď už se chystá na nedělní šlágr, v němž přivítá od 10.30 hodin vedoucí celek tabulky Lovosice.

Plzeňští házenkáři rychle vedli 3:0, ale portorický pivot v kopřivnických barvách Brito Benítez v osmé minutě srovnal na 3:3, vzápětí navíc hostující Musálek nedal sedmičku a tak šel Talent opět do mírného náskoku. Hosté vedli v zápase jen jednou, po trefě Musálka v 19. minutě (10:11).

Domácí, i když brzy přišli o zraněné Nejdla se Šindelářem zase strhli vedení na svoji stranu a v poločase svítil na ukazateli skóre stav 21:16.

Když za pět minut druhé půle odskočili až na 25:18, zkoušel kopřivnický trenér Aleš Chrastina zastavit jejich nápor oddechovým časem, ale příliš se mu to nepovedlo. Talent dokráčel k pohodovému vítězství 35:30, když se čtyřikrát zapsal mezi střelce i teprve 16letý Daniel Bláha, jenž naskočil při absenci Škvařila s Nejdlem na levé spojce. Dokonce ještě o jeden gól více si připsal 18letý křídelník Adam Bernhard.

"S malinkatým výpadkem v první půli jsme měli zápas pod kontrolou. Pozitivní je, že jsme mohli nechat až na Peťu Zedu, hrát všechny kluky. Mám radost, že to naši mladíci zvládli. Dokazují, že se s nimi může v budoucnu počítat. Bohužel to bylo i kvůli tomu, že ze zdravotních důvodů museli brzy odstoupit Nejdl se Šindelářem," zmínil jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl, že mu na marodku přibyli další hráči k dlouhodobě zraněným Vinkelhöferovi se Šafránkem a nemocným Benešovi a Škvařilovi.

"Před zápasem s Lovosicemi je to velmi neuspokojivý stav. Uvidíme, jestli se někdo z marodů uzdraví. Ale to na našich plánech nic nemění, každý zápas chceme vyhrát. Nastoupíme s hráči, kteří budou k dispozici a pokusíme se připravit tak, abychom to zvládli," doplnil trenér Talent týmu Plzeňského kraje.


Sdílet