Další posila pro Plzeň. Přichází talent z pardubického Dynama! | Sportovní Plzeň

 

 

Další posila pro Plzeň. Přichází talent z pardubického Dynama!

Marie Osvaldová4. 5. 2023


Zdroj: HC Škoda Plzeň

Další posilu pro nadcházející sezónu představilo vedení Škody Plzeň. Po Jakubu Lvovi, Samuelu HlavajoviAleksi Laaksovi bude barvy indiánů hájit útočník Ondřej Matýs z Pardubic. Na západě Čech podepsal roční smlouvu s následnou roční opcí.

„Ondřej měl těžkou situaci ve jmény nabitém kádru Pardubic, kde se do sestavy nakonec nevešel. V mých očích je vynikajícím hokejistou, jen to musí prokázat. Jedná se o velkého a šikovného hráče, který má svou budoucnost před sebou. Věříme, že bude mít extra motivaci své kvality u nás prokázat a dokázat všem, že na to má. A my mu k tomu šanci dáme," uvedl generální manažer Plzně Martin Straka.

Podle Matýse rozhodlo pro Plzeň to, že hráči v jeho věku dostávají na západě Čech hodně prostoru. "Plzeň je samozřejmě také velmi hezké město. Oslovil mě i plzeňský styl hokeje, který je rychlý, dravý a bruslivý,“ dodal třiadvacetiletý útočník, který celkově v naší nejvyšší soutěži odehrál 85 utkání, v nichž si připsal pět branek a deset asistencí. V první lize pak 162 duelů s 47 brankami a stejným počtem gólových nahrávek.


Sdílet