Další medaile pro Hrochovou

Plzeň3. 11. 2021


V italské Chiavenně se uskutečnil vrchařský Pohár národů. Mistrovství světa v běhu do vrchu, které se mělo na sklonku roku uskutečnit v Thajsku bylo zrušeno, a tak přišla Světová asociace běhu do vrchu s nápadem uspořádání jiného vrcholu na konci sezóny 2021, kterým byl Pohár národů, jenž se uskutečnil v rámci závodu Val Bregaglia Trail v italské Chiavenně.

Do soutěže zasáhlo přes sto závodníků a závodnic z 15 reprezentačních výběrů. Ti se museli popasovat s tratí dlouhou 19 kilometrů a stoupáním 660 metrů, která startovala z městečka Promontgno na pomezí švýcarských a italských hranic a cíl měla v již zmiňované Chiavenně.

Tým žen se v celkovém hodnocení mohl radovat z třetího místa, když nestačil pouze na vítězné Angličanky a domácí Italky. Nejvýraznější podíl na medailovém umístění měla plzeňská Tereza Hrochová, která závod dokončila na sedmém místě v čase 1:37:20. Další týmový medailový úspěch z letoška, který navazuje na stříbro z vrchařského MS v roce 2019 dělá pomalu a jistě z české reprezentace top světový tým mezi vrchaři


Sdílet