Další úspěch plzeňské atletiky. Běžkyně Hrochová pomohla na mistrovství světa ke stříbru | Sportovní Plzeň

Plzeň18. 11. 2019

Mistrovství světa v běhu do vrchu vidělo životní výkon škodovácké atletky. Městečko Villa La Angostura v Argentině na pomezí mezi Patagonií a obávaným pohoří And hostilo 35. Mistrovství světa v běhu do vrchu. Plzeňská Tereza Hrochová obsadila v největší světové konkurenci fantastické 10. místo v individuálním závodě a v týmové soutěži dokonce české atletky vybojovaly neuvěřitelné 2. místo.

Týmová soutěž se hodnotila z třech nejlepších výsledků závodnic z každého státu. K desátému místu Terezy Hrochové se přidala ještě na 11. místě Pavla Schorná Matyášová a vše vyšperkovala na čtvrtým místě Adéla Stránská. Že to byl den D pro českou atletiku, ukázali celému světu i muži, kteří dokonce týmovou soutěž vyhráli a bronz slavily v kategorii týmů i juniorky. Česká atletika tak zaznamenala jeden z největších úspěchů tohoto roku, který zajisté obletí svět.