Další plzeňské zklamání. Z Hané vezou Viktoriáni pouze bod | Sportovní Plzeň

Další plzeňské zklamání. Z Hané vezou Viktoriáni pouze bod

osm4. 10. 2020

Viktoriáni chtěli odčinit čtvrteční vyřazení z play-off Evropské ligy výhrou v domácí soutěži. To se svěřencům trenéra Adriana Guľy nakonec nepodařilo, na půdě Olomouce remizovali 2:2. Za Plzeň se trefili Zdeněk Ondrášek a z penalty Aleš Čermák.

Vstup do zápasu se hostům z Plzně nepovedl. Na centr od rohového praporku vyskočil nejvýše Martin Hála a Moravané se ve 13. minutě dostali do vedení. Západočeši však našli velmi rychlou odpověď. Skvělou akci předvedla osa Radim Řezník, centrující Joel Kayamba a hlavičkující Zdeněk Ondrášek a zanedlouho bylo vyrovnáno. Do konce poločasu měly oba týmy shodně po jedné šanci překlopit vedení na svoji stranu. Nejprve pokus Radima Breiteho vyrazil Aleš Hruška mimo bránu, následně Radim Řezník hlavičkou nabil za vápno Miroslavu Káčerovi, jehož pokus z voleje šel těsně vedle. Do kabiny se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Druhou půli mohl gólem otevřít znovu Miroslav Káčer, ale i tentokráte jeho střela z hranice vápna zamířila mimo. V další příležitosti už se Viktoria radovala z otočení nepříznivého stavu. Ba Loua vysunul do brejku Ondráška, který byl faulovaný a kopala se penalta. Tu bezpečně proměnil Aleš Čermák a červenomodří se dostali do vedení. Ale také Sigmě se podařilo celkem rychle vyrovnat, dobře provedený protiútok zakončil Šimon Falta a na jeho tvrdou střelu na zadní tyč neměl Aleš Hruška nárok. Viktoriáni tak kvůli tomu odváží zpátky na západ Čech pouze bod za remízu 2:2.