Chtělo to nějaký nový náboj, vysvětluje změny v plzeňském hokeji Martin Straka | Sportovní Plzeň

 

 

Chtělo to nějaký nový náboj, vysvětluje změny v plzeňském hokeji Martin Straka

Josef Krebs12. 5. 2023


Martin Straka | Foto: hcplzen.cz

V úterý 9. května se uskutečnila slavnostní tisková konferenci, kde byla odtajněna nová majetková struktura plzeňského hokejového klubu. V současné době tak vlastní Martin Straka i Autocentrum Šmucler shodně padesát procent. 

Martine, kdy začala jednání o novém spolumajiteli?
Již od podzimu jsem intenzivně hledal nějakého spojence, nakonec se to povedlo a já jsem moc šťastný, že jsou to zrovna pánové Šmucler a Bláha. Měli jsme dlouhá jednání, poslední měsíce již byly hektické. Jsem moc spokojený, že jsme se dohodli.

Podílový poměr je v tuto chvíli padesát ku padesáti. Kdo bude mít rozhodující slovo?
Já si myslím, že se vždy dohodneme a takhle neuvažujeme. Nyní máme před sebou další hromadu věcí, které musíme udělat. Všechno musíme zlepšit, abychom opět byli konkurenceschopní a vše posunuli o něco výše. Poslední sezóny se nám nevedlo dle představ, nyní to je náš základní cíl, aby se vše zlepšilo.

Přemýšlel jste při jednáních, zda si přece jen nenecháte nadpoloviční většinu v klubu?
Také o tom padla řeč, avšak nakonec jsme se domluvili, že varianta padesát na padesát bude ta nejlepší.

Proč jste se vlastně rozhodl k prodeji poloviny klubu?
Po patnácti letech jsem toho měl dost, byl jsem již unavený. Chtělo to nějaký nový náboj, navíc já jsem se chtěl převážně věnoval A týmu a být v šatně. Hokej je myslím to, co umím nejlépe, a proto jsem někoho hledal. Znova musím zmínit, že jsem opravdu šťastný, že se to takhle povedlo.

Nastanou nějaké další změny?
Ano, například na pozici obchodního ředitele končí po vzájemné dohodě Rudolf Matějka. Nyní je tato otázka spíše na pány Šmuclera a Bláhu. Snažíme se nicméně sehnat nějakého vhodného kandidáta, uvidíme, jak to dopadne. Jan Šmucler se těmto věcem poslední dny hodně věnuje.

Změní se rozpočet již pro novou sezónu?
Pochopitelně se budeme snažit, aby se rozpočet navýšil. Nebudeme si nic nalhávat, hodně věcí se odvíjí podle toho, kolik člověk má peněz. Přáli bychom si rozpočet navýšit o nějakých deset až patnáct procent, uvidíme jaké budou možnosti. Děkuji také společnosti Škoda Group, která na tiskové konferenci potvrdila, že by chtěla zůstat naším partnerem, to je také pro nás klíčový hráč. Poslední měsíce byly hektické, nyní se chci věnovat hokeji, pokusit se ještě A tým posílit.

Máte již vyhlédnuté nějaké další posily pro A tým?
Určitě chceme někoho přivést, jsme si vědomi, pokud chceme nahoru, tak musíme přivést rozdílové hráče. V klubu víme, že v Čechách ho nenajdeme, ti nejlepší mají podepsáno již někdy v listopadu. V té době jsme na ničem s panem Šmuclerem nebyli domluvení, takže jsme podobné hráče nemohli shánět. Tým máme z devadesáti procent hotový. Hráče, které jsme chtěli, máme. Už nám zbývá sehnat „jen“nějakou hvězdu. Hledáme v zámoří a v severských zemích. Nějaké hráče již máme vyhlédnuté, teď musíme vzít toho nejvhodnějšího.

Jak byste zhodnotil posily, které již dorazily?
Kombinace mladých hráčů s těmi zkušenějšími, to byl náš cíl. Tým byl poslední dvě sezóny hodně mladý, nyní jsme chtěli přivést zkušené kluky, kteří už mají něco odehráno. Chceme, aby kabina byla silná. Přál jsem si, abychom měli více vůdčích typů, aby vše nestálo jen na jednom hráči.

Platí, že zůstáváte členem realizačního týmu a denně budete s hráči v kontaktu?
Přesně tak, zůstávám. Chtěl jsem zůstat s týmem a takto jsme se i domluvili.


Sdílet