Bláhovi fandí celá rodina. Jsem jim za podporu vděčný, říká mladík | Sportovní Plzeň

 

 

Bláhovi fandí celá rodina. Jsem jim za podporu vděčný, říká mladík

Marie Osvaldová14. 9. 2023


Po odchodu Tomáše Nejdla do Polska a přetrvávajících zdravotních problémech zkušeného Milana Škvařila je pro trenéry Talent týmu Plzeňského kraje jasnou volbou na post levé spojky teprve sedmnáctiletý Daniel Bláha, jenž v minulé sezoně vtrhl do mužské extraligy jako lavina.

„Je příjemné vědět, že na mě trenéři spoléhají. Těší mě to," culil se Daniel Bláha při rozhovoru pro klubový web, ale připomněl návrat o čtyři roky staršího Leonarda Kaplana, který minulou sezonu strávil ve Strakonicích.

„Leon nehraje vůbec špatně, když mně to nepůjde, může zastoupit," doplnil na adresu dalšího odchovance plzeňského Talentu.

Co vy osobně, cítíte, že vám soupeři věnují větší pozornost než tomu bylo v minulé sezoně?
Všímají si mě víc, je to hodně znát, že jsou na mě lépe připravení. I tlak na mě je teď malinko větší, ale i s tím se musím naučit pracovat.

První dva zápasy s těžkými soupeři jste zvládli. Dá se tedy říct, že jste v dobré formě?
Cítím se dobře, od kluků z mančaftu se mně dostává obrovské podpory. I díky tomu jsem si na hřišti jistější a doufám, že to je i vidět.

Projevují se zkušenosti nasbírané v minulé sezoně?
Stoprocentně je to znát. Ale čím déle jsem v prvním týmu Talentu, vidím ještě mezery ve svém výkonu, mám co zlepšovat.

Radí vám trenéři, jak využít centimetry, které máte oproti většině soupeřů navíc?
Takové rady přicházejí pořád. Mám zlozvyky, kterých se potřebuju zbavit, ruku nechám často příliš nízko a nevyužívám tak svoji výšku. Trenéři to do mě hustí pořád.

Vidíte svoji výšku jako velkou výhodu?
Určitě, i v obraně dosáhnu dál. Občas vypíchnu míč, když si soupeř dribluje. V útoku si mě obránce musí všímat, jakmile to neudělá, na bloky prakticky nekoukám a buď střílím nebo rozehraju balon dál.

Teď vás čeká doma Frýdek-Místek, bude to snazší soupeř než Lovosice nebo Nové Veselí?
Papírově možná ano, ale to neznamená, že nebudeme hrát naplno. Naopak, nic nepodceníme, dáme do toho sto procent. Když předvedeme naši klasickou házenou, tak vyhrajeme.

Hraje se vám před domácím publikem lépe?
Samozřejmě, že je to lepší než venku. Podpora diváků je v Plzni neuvěřitelná, hraje se mi tady fakt dobře. Myslím, že každému z kluků to pomáhá posouvat výkony.

Kolik lidí chodí konkrétně na vás?
Tak to musím chvilku spočítat – oba rodiče, ségra, tety a strejdové, babi. Takových šest lidí. Všichni mě neuvěřitelně podporují, za to jsem jim vděčný.

Zdroj: Talent tým Plzeňského kraje


Sdílet