Beauguel - Zlín, 2:1. Francouzský útočník zařídil Viktorii cenné tři body | Sportovní Plzeň

Beauguel - Zlín, 2:1. Francouzský útočník zařídil Viktorii cenné tři body

Marie Osvaldová2. 10. 2021

Plzeňští fotbalisté zvítězili v 10. kole Fortuna ligy ve Štruncových sadech nad Zlínem 2:1. Obě branky vstřelil Jean David Beauguel. Nejprve se prosadil v šesté minutě z pokutového kopu, v 85. minutě pak rozhodl o výhře Viktorie hlavičkou.

Zlínu se v Plzni dlouhodobě nedaří a tomu odpovídal i úvod zápasu. Viktoria totiž už v 6. minutě udeřila. Kopicův centr odvrátil ve skluzu Simerský jen za cenu hry rukou a nařízenou penaltu bezpečně proměnil kanonýr Jean David Beauguel. V 15. minutě ale hosté vyrovnali, skvěle kopnutý přímý kop usměrnil do sítě Vraštil. A pro Viktorii mohlo být ještě hůř, kdyby Staněk jen o chvíli později nevychytal Poznara. V 19. minutě spálil obrovskou příležitost domácí Kopic, který snad z pěti metrů zamířil jen těsně vedle levé tyče. Od té chvíle Západočeši jen marně dobývali pokutové území hostů.

Do druhé půle poslal trenér Bílek na hrot druhého útočníka Chorého a hned bylo před Šiškou pořádně rušno. Velkou šanci měl Bucha, gólmana Fastavu ale nedokázal prostřelit. Zlín se nikam nehnal, bránil a čekal na případné protiútoky. Viktoria se do pořádné příležitosti dostala až v 74. minutě. Beauguel ale z otočky pálil mimo. V posledních deseti minutách Viktoria vsadila na totální ofenzivu, když vyčerpaného krajního beka Havla vystřídal kreativní Čermák. A vyplatilo se. V 85. minutě posadil míč Janošek na hlavu Jeana Davida Beauguela, a ten vystřelil domácím už pátou výhru poměrem 2:1.