47 bodů? Nádhera, kdyby to někdo řekl před sezónou, tak se nám lidi smějí, říká Havel - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

47 bodů? Nádhera, kdyby to někdo řekl před sezónou, tak se nám lidi smějí, říká Havel

Marie Osvaldová19. 12. 2021


Foto: FCVP

V závěrečném duelu podzimní části sezony porazili fotbalisté Viktorie Plzeň Karvinou na její půdě 1:0 a zajistili si průběžné tak druhé místo v tabulce. A s tím rozhodně panuje na západě Čech spokojenost. "Kdyby to někdo řekl před sezonou, tak se asi všichni smějí, protože po té minulé nám nikdo nevěřil," neskrýval nadšení obránce Západočechů Milan Havel.

Vstřelil jste jediný gól zápasu. Asi se moc nečekalo, že vykartovaného kanonýra Beauguela nahradíte zrovna vy...
Bogy chyběl, ale máme silný a široký kádr. Věřil jsem ostatním klukům, že ho nahradí, a potvrdilo se to. Všichni jsme to zvládli velmi dobře. Nevztahoval bych to na sebe. Byla to trošku náhodná situace, ale dobře jsme to vykombinovali. Syky (Jan Sýkora) to sklepnul, já si to dobře přebral a padlo mi to hezky za zadní tyč. Jsem šťastný.

Je pravda, že tyhle situace trénujete?
Je, něco podobného děláme na předzápasových trénincích. Tam nám to sklepává Pavel Horváth a Marek Bakoš. Zkoušíme to všichni, ale že to tam padlo takhle je samozřejmě trošku o štěstí. Nicméně nejhezčí asi nebyl, kdysi jsem dal gól z půlky, což už asi nepřekonám.

Několikrát v sezóně jste zvítězili nejtěsnějším rozdílem..
Byli bychom radši, kdyby byl závěr klidnější než jen 1:0. Zase to bylo hektičtější, fanoušci asi trošku trnuli, ale důležitá je výhra. Nemusíme furt omílat dokola, že v lize není špatný mančaft. Pro Karvinou je kruté, že má jen pět bodů. Obrali Slavii, trápila se tady i Sparta. Ceníme si toho. Nejlepšími hráči pro mě byli naši stopeři. Co ti tam uskákali a vyhráli soubojů? Neuvěřitelné!

Podzim jste uzavřeli se 47 body. Jak jste spokojeni?
Nádhera. Kdyby to řekl někdo před sezonou, asi by se tomu lidi smáli, protože v minulých sezonách nám nikdo nevěřil. Škoda pohárů, ale ligu jsme rozjeli výborně. Snad to bude pokračovat i na jaře.

Teď vás čeká zasloužená dovolená. Těšíte se asi hodně, že?
Moc, hned v neděli odjíždíme s rodinou na Šumavu na pár dní a pak už nás čekají klasické rodinné záležitosti. Návštěvy, jídlo, odpočinek a poté zpátky do práce.


Sdílet