4gym - Sportoviště - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 


4gym


Adresa

Štruncovy sady 1
Plzeň 3
30100

Kontakt

+420 702 593 511
+420 602 786 121
Webové stránky
Spustit navigaci


Sporty

Cvičení pro děti, Gymnastika, Kondiční cvičení, Kruhový trénink, Power Core, Zápas

Oblačno až zataženo, ojediněle polojasno. Od severu ojediněle sněhové přeháňky (20 %), pod 400 m smíšené. Max. teploty 2/6°C.
-3°C / 4°C
Pondělí
Oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Ojediněle sněhové přeháňky (20 %). Nejvyšší teploty 2/5 °C. Slabý vítr.
-3°C / 3°C
Úterý
Oblačno až zataženo, na východě Moravy a Slezska až polojasno. Místy slabé sněžení, postupně pod 700 m déšť. Nejvyšší teploty 4/8 °C. Slabý
-1°C / 7°C
Středa


4gym


PO ÚT ST ČT SO NE
Dle rozvrhu Dle rozvrhu Dle rozvrhu Dle rozvrhu Dle rozvrhu Zavřeno Zavřeno

Popis


4gym představuje trenérské duo Petra Klikoše, bývalého reprezentanta v zápase, účastníka MS, ME a mnohonásobného mistra ČR a Petry Frásové, sportovní gymnastky, několikanásobné medailistky z mezinárodních pohárových soutěží a MČR. Cílem 4gym je zlepšit současný stav pohybové zdatnosti populace, a tak jsme vytvořili projekt "Zpátky do tělocvičny".

V rámci tohoto projektu jsme otevřeli SPORTOVNÍ PŘÍPRAVKU, která je určena VŠEM DĚTEM od 4 let věku. Pod vedením školených trenérů se zde děti učí zdolávat nové výzvy, překonávat strach a důvěřovat samy sobě. A při tom všem si ještě užijí spoustu legrace. Tréninky jsou zaměřené na rozvoj koordinace, rychlosti, obratnosti, síly a vytrvalosti. Děti získají komplexní pohybovou průpravu pro všechna sportovní odvětví formou zábavy a her, naučí se zvládat základní gymnastické prvky a seznámí se i se základy zápasu. Jako jediní v Plzeňském kraji jsme efektivně spojili prvky gymnastiky a zápasu. Kromě vlastní fyzické průpravy má přípravka i nezastupitelný sociální aspekt. Děti se učí spolupracovat v kolektivu svých vrstevníků, komunikovat a zároveň své kamarády respektovat.

FUNKČNÍ TRÉNINK (power core) je určen pro všechny bez rozdílu věku a pohybové vybavenosti. Jde o cvičení, kde je potřeba využít k pohybu celé tělo. Při cvičení pracujeme s tělem funkčně, tedy s využitím náčiní (gymballu, overballu, bosu, činek, medicimbalu, švihadla atd.), které donutí pracovat tělo jako celek.
Funkční trénink je výjimečný v tom, že zde každý může dosáhnout naplnění svého cíle, ať už je to
zhubnutí, zpevnění a vytvarování postavy, zvýšení kondice a pohybových schopností nebo jen pravidelná fyzická aktivita, a to vše zábavnou formou.
Funkční trénink napomáhá k upevnění zdraví, dobré nálady, k prevenci úrazů a rozvoji všeobecné pohybové zdatnosti.

TRÉNINKY ZÁPASU (řeckořímského i volného stylu) jsou vhodné pro začátečníky i pokročilé a na své si přijdou i zápasníci z jiných bojových odvětví. Začátečníci se naučí zvládat základní techniky řeckořímského zápasu i volného stylu. Pro zkušené bojovníky budou tréninky zaměřeny na zdokonalení speciální techniky na tělo.

Zápasnické tréninky jsou komplexní - zahrnují cviky na zlepšení pohyblivosti, koordinace, obratnosti, síly a vytrvalosti. Součástí je speciální funkční kruhový trénink. Jde o posilování jak s vlastním tělem tak s využitím sportovního náčiní jako bosu, fitballu, overbalu a další. Touto metodou se dá rychle a efektivně dosáhnout požadovaného výsledku, ať už je to zpevnění těla, úbytek váhy, zlepšení kondice nebo získání svalové hmoty. Pravidelným tréninkem získáte komplexní pohybovou průpravu a budete stále v dobré kondici.

Otvírací doba dle rozrhu cvičení zde: http://www.4gym.cz/rozvrh/Sdílet