Zvládáme i situace, kdy se nedaří, přiznává Bílek a velebí gólmana Staňka | Sportovní Plzeň

 

 

Zvládáme i situace, kdy se nedaří, přiznává Bílek a velebí gólmana Staňka

Marie Osvaldová20. 2. 2022


ilustrační. Foto: FCVP


Potřinácté se tahali o výsledek a zápas vyhráli o gól za tři body. Viktoria Plzeň zvládla těžký zápas v Českých Budějovicích. Tedy tam, odkud vítězství nepřivezla ani Sparta, ani Slavia. Kouč Michal Bílek nakonec mohl děkovat především dvěma hráčům. Kromě jedinému střelci Pavlu Buchovi také brankáři Jindřichu Staňkovi. "Chytal fantasticky," vysekl poklonu svému gólmanovi Bílek.

Asi budete souhlasit, že jsou to hodně cenné body, že?
Ano. Byla za nimi nesmírně náročná cesta. Domácí jsou hlavně na vlastním hřišti velmi nepříjemní. Především v první půli měli lepší pohyb, byli silnější v osobních soubojích a chytali odražené balony. My jsme to zlepšili ve druhé půli. Hodně nás podržel Staněk, soupeř měl několik tutovek a on odvedl super práci. Musím pochválit i ostatní kluky. Hráli jsme proti těžkému soupeři, nebylo to vůbec jednoduché. Nedařilo se nám tak, jak jsme si představovali, ale máme důležité tři body.

Ceníte si toho, že jste v ligové sezoně vyhráli už třináctý zápas o jediný gól?
Ukazuje to, že zvládáme i situace, kdy se nám nedaří. Mužstvo má charakter, vůli a nikdy se nevzdává.

První poločas vám přitom nevyšel..
V první půli měl soupeř lepší pohyb. Vyhrával osobní souboje, měl odražené balony. Pak se těžko dostanete do hry, měli jsme také několik laciných ztrát uprostřed pole, kdy jsme soupeři nabili. Navíc Dynamo bylo velmi dobré v zahrávání standardních situací.

O poločase jste sáhl do sestavy, z kraje obrany se do zálohy přesunul Jan Sýkora..
Nechtěli jsme sahat do sestavy, která nastoupila na Spartě, tam jsme podali dobrý výkon. Ale první půle nebyla podle našich představ, řekli jsme si, že trošku posílíme vzadu. Proto tam šel Holík. Absolvoval s námi jen dva tréninky, ale odvedl dobrou práci. Druhá půle už byla z naší strany lepší.

Potvrdilo to, že Sýkora je v záložní řadě platnější, než coby obránce?
Honzu jsme do Plzně brali s tím, že ho budeme používat výš, aby hrál ze strany zálohy, nebo zprostředka na podhrotu. Ale situace si to vyžádala, proto šel na kraj obrany. Neříkám, že hned příště nastoupí výš, ale počítáme s ním spíš na tyhle ofenzivnější pozice.

V závěru si domácí vytvořili velký tlak. Nebál jste se, že o výhru přijdete?
Domácí už to v té době nakopávali dopředu, měli tam standardky, létalo k nám do vápna hodně míčů. Udělali jsme tam chybu a soupeře nechali jít do zakončení. Ale podržel nás i v závěru Staněk, byl vynikající. Trošku se štěstím, ale přežili jsme to a máme tři body.

 


Sdílet