Zklamaný Koubek: Utkání s Teplicemi jsme si představovali jinak, nesmíme ale panikařit | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová23. 7. 2023

Pořádně kruté vystřízlivění zažili na začátku Fortuna:ligy Teplicích fotbalisté Viktorie Plzeň. Po povedené přípravě, ve které stříleli góly, jak na běžícím pásu, vyšli Na Stínadlech střelecky naprázdno. A protože se v první půli prosadili z penalty domácí, odjížděli Západočeši bez bodu. A navíc také se dvěma zraněnými hráči - kapitánem Hejdou a záložníkem Květem. "Hlavně nepanikařit," velel po zápase kouč Miroslav Koubek.

Jak hodnotit takový zápas?
Pro nás je to zklamání, představovali jsme si to jinak. V první řadě musím poblahopřát soupeři. Kdo sleduje vývoj Teplic pod vedením Zdenka Frťaly poslední týdny a měsíce, přesně ví, o čem mluvím. Věděli jsme, jak asi zápas bude vypadat. Teplice takhle hrají zejména doma už delší čas. Jsou velice urputným týmem, zodpovědným do defenzivy s velmi nepříjemným přechodem do útoku přes útočníky Fillu a Gninga s podporou Trubače. Měli jsme s tím problémy.

Co se stalo, že jste se s tím nedokázali vypořádat?
Bylo tam malé škobrtnutí a přišla penalta. Ale podstatný problém byl jinde, zejména náš špatný první poločas. Věřili jsme, že urputné mužstvo, co hraje agresivně, důrazně, kdy tam z obou stran byly velmi ostré zákroky, jsme schopni překonat individuální herní kvalitou. První poločas se nám nedařil a udělali jsme málo. Čekal jsem víc od ofenzivních hráčů, schopnost udržet míč, včasnou distribuci balonů, přesnou rozehrávku. Teplice nás držely na uzdě, moc jsme si toho nevytvořili.

Po přestávce přišlo alespoň drobné zlepšení..
Dali jsme na hřiště jinou typologii hráčů, změnili rozestavení a dostali se do velkého tlaku. Měli jsme hlavně standardky a hodně rohů, věřili jsme, že tudy vede cesta k remíze nebo k tomu, abychom zápas překlopili. Ale se standardkami jsme naložili prachbídně, když to přeženu, kopali jsme snad sto rohů. Je pro mě velké zklamání, že jsme se neprosadili. Výborně hrající stoperská trojice Teplic všechno pokryla.

Kromě bodů jste přišli i o kapitána Hejdu. Jak je na tom?
Má otočený, prošlápnutý kotník, nevypadá to dobře. Stalo se to mimo míč, nebyl to nejlepší zákrok.

K situaci přitom došlo v pokutovém území..
Těžko se k tomu vyjadřovat, pořádně jsem to neviděl. Známe výsledek, to je Hejdovo zranění, oteklý kotník a náš vyřazený hráč. Neznám přesné principy posuzování, jak se tohle hodnotí. Balon tam nebyl. Odpovím asi takhle - když dám někomu pěstí u jedné tyče a hraje se u druhé, to není faul?

O chvíli později jste ztratili i Romana Květa. Jaký je jeho stav?
Jde o těžce poškozenou achilovku, takže nám dnes vypadli dva hráči.

Už ve čtvrtek vás čeká vstup do evropských pohárů. Jak dát mužstvo dohromady?
Může to být utkání jako přes kopírák. Musíme být útočně agresivnější, hlavně první poločas nám tohle chybělo. Narozdíl od domácích Fily a Gninga, ti vepředu šlapali. Jsme zklamaní, ale zklidníme se. Porovnal bych to s loňským rokem, kdy jsem byl jako trenér u Hradce. V prvním kole se nám podařilo porazit Slavii (1:0) podobným stylem, ale nakonec hrála do poslední chvíle o titul. Jsme zklamaní, ale nesmíme panikařit.