Že stačí remíza? Chceme vyhrát, hlásí kapitán Hejda | Sportovní Plzeň

 

 

Že stačí remíza? Chceme vyhrát, hlásí kapitán Hejda

Marie Osvaldová8. 8. 2022


Foto: FCVP


Stačí remíza a klub čeká pohádková odměna pohybující se minimálně kolem 300 milionů korun. Fotbalisté Viktorie Plzeň sehrají v úterý od 19 hodin odvetný zápas třetího předkola Ligy mistrů proti Šeriffu Tiraspol, který jim může zajistit postup do základní skupiny Evropské ligy. Z Moldavska si Západočeši přivezli náskok jedné branky, kapitán Lukáš Hejda ale odmítá, že by to tým jakkoli uspokojilo a svádělo k tomu, hrát právě na remízový výsledek. "Nechceme hrát na nula nula, půjdeme do zápasu naplno s cílem vyhrát," říká stoper Viktorie.

Co od odvety s Šeriffem čekat?
Určitě půjde o náročné utkání. Tiraspol má výborný tým, hodně individualit. V prvním zápase nám v několika situacích zatápěli. Musíme hrát zodpovědně v defenzivě a věřím, že postup zvládneme.

Dá se říci, v čem je jejich největší síla?
Střílí z každé pozice, jsou výborní ve hře jeden na jednoho, celkově jde o hodně nepříjemné mužstvo. U nich jsme je pozlobili směrem dopředu a odvezli si super výsledek.

Radili vám trenéři před odvetou něco speciálního?
Nic extra nám nezdůrazňovali, všechno jsme zažili minulý týden na hřišti. Musíme být pořád na špičkách, jejich individuální kvalita je na vysoké úrovni, musíme to odmakat v defenzivě. V domácím prostředí se nám hraje výborně, přijde plný stadion a požene nás. Nechceme hrát na nula nula, půjdeme do zápasu naplno s cílem vyhrát.

Vnímáte v šatně, že případným postupem do play off klubu vyděláte pořádný balík?
Každý bere, že tohle je velký zápas, moc se na něj těšíme. Jde nám o hodně, věřím, že se semkneme a společně ho zvládneme.


Sdílet