Západočeskému derby nechybělo nic, hokejisté Plzně slaví první vítězství v sezóně! | Sportovní Plzeň

Josef Krebs27. 9. 2022

První západočeské derby v nové sezóně nabídlo povedenou hokejovou bitvu, devět gólů i pěstní souboj. Obrat ve třetí třetině řídil švédský sniper ve službách Plzně Ludwig Blomstrand.

Lepší vstup do utkání měla Plzeň, její nebezpečné akce ale zneškodnil Štěpán Lukeš. Na druhé straně v páté minutě přihrál Tomáš Vondráček na modrou Davidu Bernadovi, ten si počkal na pohyb Dominika Pavláta a následnou ranou z kruhů ho propálil. Na přelomu poloviny třetiny se kotouč dostal v prostoru mezi kruhy k Petru Kodýtkovi, na jehož následnou střelu neměl Lukeš šanci dosáhnout. Následně se energetikům naskytla možnost přesilovky 4 na 3. Hosté vyvinuli na svého soupeře opravdu velký tlak, což přineslo své ovoce. Tomáš Rachůnek mezi kruhy a modrou vyslal projektil, jenž se o tyčku odrazil až za Pavlátova záda. Při další přesilovce ovšem pro energetiky přišla katastrofa, Petr Kodýtek svůj samostatný únik zakončil vymícháním Štěpána Lukeše, a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 2:2.

Úvod druhé části vypadal téměř identicky. Po šancích na obou stranách v čase 24:10 chtěl dojet klouzající puk Dominik Pavlát, nepočítal však s rychlostí Tomáše Vondráčka, ten mu kus černé gumy vypíchl a následnou střelou z úhlu poslal Energii potřetí do vedení. Pokračovalo se ve vyrovnané hře, až přišlo vyloučení Tomáše Redlicha. Toho využil 18 vteřin před sirénou Kryštof Hrabík, když dorazil střelu Aleksi Rekonena.

Oba týmy věděly, že zvládnutí třetí dvacetiminutovky bude klíčové, proto se v úvodu hrálo na jistotu a příliš akcí k vidění nebylo. Důležitost hlídání defenzivy potvrdil Vojtěch Budík, který zmařil hokejkou únik Tomáše Vondráčka. Domácí čím dál více zatápěli v útočném pásmu, až se odraženého kotouče ujal Ludwig Blomstrand, jehož ranou šla Škoda poprvé do vedení. Po střele Davida Bernada bylo málem srovnáno, puk poskakující po brankové čáře nakonec zalehl Pavlát. Domácí gólman držel pevně i nadále, když energetici zaveleli k útoku a zamkli svého soka v útočném pásmu. Ke konci přišel zbytečný faul Tomáše Havlína, což poslalo Energii do čtyř v tu nejhorší možnou chvíli. A Plzeň opět trestala, z mezikruží vymetl horní roh Lukešovy svatyně Aleksi Rekonen. Karlovarským nevyšel ani risk v šesti, jelikož kotouč do prázdné uklidil Ludwig Blomstrand, a domácí tak berou první body letošního ročníku.

zdroj: HC Energie Karlovy Vary