Západočeské derby se vrací! Do Plzně míří Energie | Sportovní Plzeň

 

 

Západočeské derby se vrací! Do Plzně míří Energie

Josef Krebs26. 9. 2022


autor: hokejkv.cz / Roman Turovský

První západočeské derby sezóny je tady. Už v úterý večer se představí svěřenci trenéra Bruka na plzeňském ledě. Indiáni se budou v utkání s Energií snažit získat své první letošní body, v předchozích čtyřech zápasech vyšli pokaždé na prázdno.

Vstup do nového ročníku se Energetikům příliš nevydařil, nejprve i přes vedení přišel debakl 1:6 na ledě Komety, nevyvedla se ani domácí premiéra proti Mountfieldu - 2:3. Naposledy ovšem Energie dobyla mistrovský led Třince. V neděli ještě měla sehrát utkání s Olomoucí, ale pro nezpůsobilý stav kluziště musel být duel odložen.

Hokejisté Plzně jsou na tom ještě hůře. Bez jediného získaného bodu v úvodních čtyřech kolech soutěže se nachází na posledním místě tabulky. Naposledy prohráli v neděli na ledě pražské Sparty 2:3. Obě branky vstřelil finský útočník Aleksi Rekonen. Ten je zatím nejproduktivnějším hráčem svého mužstva s bilancí 2+2. Čtyři kanadské body má na kontě také obránce Lukáš Kaňák (1+3). 

Poslední vzájemná měření dopadla ve prospěch Karlových Varů

Škoda mohla na jaře v březnu zaokrouhlit počet výher v derby před vlastními fanoušky na rovných deset, od prosince roku 2015 navíc s Energií neztratila ani bod. Ovšem nepovedlo se, Karlovy Vary zvítězily v LOGSPEED CZ Aréně 3:1. A lépe si vedly i v letním přípravném utkání, kdy na stejném místě zvítězily 7:4.


Sdílet