Západočeské derby pro Plzeň. Výhru trefil v přesilovce Schleiss | Sportovní Plzeň

Západočeské derby pro Plzeň. Výhru trefil v přesilovce Schleiss

Marie Osvaldová3. 12. 2021

ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně porazili ve 27. extraligovém kole v západočeském derby Karlovy Vary 3:2.  Za Plzeň otevřel skóre ve 20. minutě David Jiříček, hned na začátku druhé třetiny se pak prosadil Martins Dzierkals. Poté sice snížil Kulich, vítěztsví ale nakonec vystřelil indiánům gólem ze 48. minuty Jan Schleiss.

První velké šance si na svoje konto připsali domácí. Ve třetí minutě našel Dufek zadovkou Mertla, jehož střela olízla tyčku Novotného branky. O dvě minuty později se karlovarské obraně ukázal nejlepší střelec indiánů Blomstrand, který se protáhl až před branku, tísněný ale nestihl ideálně zakončit. Energie si pak vytvořila několik slušných závarů, jenže k vážnějšímu zakončení se dlouho nemohla dostat. Až ve 14. minutě pálil nebezpečně Kohout. Když už to vypadalo, že v první třetině gól nepadne, vzal si puk David Jiříček, obkroužil s ním branku a s pomocí brusle jednoho z bránících hráčů hostů dostal puk do sítě.

Ze druhé třetiny uběhlo pouze 36 sekund a už to bylo 2:0. Martins Dzierkals dostal u pravé tyčky hodně prostoru a doslova protlačil puk za brankovou čáru. Následně hráli indiáni přesilovku, největší šanci měli ovšem hosté. Do úniku se dostal Kohout, ke štěstí Škodovky ale přestřelil. Energie se dočkala ve 33. minutě. Kulich nabral velkou rychlost a švihem trefil z mezikruží přesně.

Ve třetí části měli hosté ideální šanci srovnat, když dostali k dispozici pětiminutovou přesilovku za faul Kodýtka. Jenže s ní nenaložili vůbec dobře. Dvěma fauly krátce za sebou naopak dostali početní výhodu 4 na 3 domácí a využili jí. Tvrdou ranou se prosadil Jan Schleiss. V 52. minutě přesilovku využili i hosté. Z dorážky se prosadil Černoch. V závěru ještě hosté zkoušeli hru v power-play, Svobodu už ale překonat nedokázali.