Západočeské derby pro Plzeň. Prvním gólem za Škodovku rozhodl Jánošík | Sportovní Plzeň

Západočeské derby pro Plzeň. Prvním gólem za Škodovku rozhodl Jánošík

osm11. 2. 2020

ilustrační

Hokejisté Škody Plzeň porazili v předehrávce 44. kola v západočeském derby Energii Karlovy Vary 3:1 a posunuli se na druhé místo tabulky. Vítěznou branku vstřelil obránce Adam Jánošík, pro nějž šlo o první trefu po svém příchodu do Plzně.

Plzeň nastoupila do zápasu pořádně nažhavená a ani ne po minutě měla první stoprocentní šanci. V ní byl Kantner, kterého nechala obrana Energie zcela nepokrytého. Mladý plzeňský forvard ale trefil jen beton přesouvajícího se Novotného. V 5. minutě zase jen těsně nedosáhl na puk při přečíslení 2 na 1 Pour. V čase 7:25 už se domácí dočkali. Po skvělé práci Roba zavěsil puk pod horní tyčku Matyáš Kantner. Karlovarští se ihned pokusili o odpověď, Beránkův nájezd ale Frodl vyrazil. V 10. minutě první lajna domácích zatlačila svého soupeře a ránu Kaňáka od modré tečoval do sítě Adam Jánošík. Plzeňští na ledě po většinu času dominovali, a tak nakonec hosté mohli být ještě rádi, že se šlo do šaten pouze za stavu 0:2.

Úvod druhé části byl na obou stranách hodně útočný, nejprve v jasné příležitosti minul branku Flek, na opačné straně zase puk za Novotného neprotlačil po chytré kličce Kantner. Ve 27. minutě hrála Energie svoji první přesilovku, největší šanci ovšem měli domácí. Straka obešel jednoho z beků a celou situaci musel zachránit až Novotný a jeho skvělý zákrok ramenem. O dvě minuty později se prozměnu vyznamenal Frodl, když vychytal po chybě Němce Kohouta. Další velké příležitosti Škodovky měli Gulaš a Rob, Novotný ovšem držel naděje hostů ještě stále ve hře. A protože na Frodla nevyzrál Flek, držela Plzeň i po druhé třetině dvoubrankové vedení.

Ve 42. minutě mohl domácí uklidnit Kodýtek, nedal a přišel trest. Odražený puk si našel Vondráček a střelou k tyči rozvlnil síť za jinak bezchybným Frodlem. Po vstřeleném gólu Energie ožila a obrana indiánů se měla co otáčet. Škodovce nepomohly ani dvě přesilové hry, naopak karlovarští byli blízko vyrovnání ve vlastní přesilovce. Rachůnkovi ani Flekovi se to ale nepodařilo. Rozhodnutí tak přišlo v 59. minutě. Hosté zkusili hru v power-play, puku se zmocnil Gulaš, předal ho Petru Strakovi, a ten trefil přesně.

Ladislav Čihák, trenér Škody Plzeň: "V první řadě jsme chtěli zastavit sérii tří porážek v řadě. Bylo to umocněné tím, že jsme hráli se soupeřem, který letos hraje velmi dobře, cpe se do šestky zcela zaslouženě. Gólově nám vyšla první třetina, vstoupili jsme do zápasu dobře. Trochu jsme se uklidnili. Druhá třetina už byla vyrovnanější. Ve třetí třetině jsme dostali Vary na koně. Díky skvělému Frodlovi a dobrou obranou jsme si na závěr počkali. Bylo nám ale trochu ouvej."