Západočeské derby pro Plzeň. Malát dal první extraligový gól, Frodl vychytal nulu | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová26. 1. 2021

Hokejisté Plzně zvítězili ve třetím derby sezóny nad Karlovými Vary 2:0. Skóre zápasu otevřel v 10. minutě svým prvním extraligovým gólem Sebastián Malát, druhou branku přidal ve 35. minutě Filip Suchý. Dominik Frodl vychytal první nulu v sezóně.

Západočeské derby mělo hodně ostrý start. Uběhlo pouhých dvacet vteřin a Frodl už musel vytáhnout skvělý zákrok lapačkou proti tutovce Hladonika. Plzeňští se pak museli bránit třem přesilovkám, paradoxně více nebezpečnější byli ale oni sami. Sotva se začalo hrát v plném počtu, indiáni udeřili. Kracíkova nahrávka prošla na osamoceného Sebastiána Maláta, a ten mezi betony Habala zakončil. Pro mladého útočníka to byla první branka v extralize. Ve 14. minuty mohli Karlovarští vyrovnat, Hladonikův bekhend se ale zastavil o levou tyč.

Druhá třetina přinesla divoký úvod. Nejprve Frodl vychytal únik Fleka, hra pokračovala a prozměnu do rychlého brejku ujel Lang. Jenže ani Habal se nenechal zahanbit. Pak zase zůstal nekrytý na brankovišti karlovarský Koblasa, jenže neuspěl a souboj s Frodlem nevyhrál ani v další své šanci v polovině zápasu. Ve 33. minutě promáchl v dobré pozici Lang, a tak se skóre měnilo až o dvě minuty později. Škodovka hrála svojí první přesilovku a tu využila. Gulaš narýsoval přihrávku přes šíři pásma na Filipa Suchého, a ten ranou z první o tyč trefil přesně. Ve 39. Minutě byl blízko vyrovnání Šenkeřík, sám před plzeňskou brankou ovšem minul.

Ve 45. minutě málem Karlovarští udeřili ve vlastním oslabení. Po chybě v defenzivě domácích se až před Frodla procpal Černoch, položil si Frodla, ale přestřelil. Ve 49. minutě měli Karlovarští obrovské štěstí, když si přihrávku Gulaše málem srazil do vlastní branky vracející se Graňák. Plzeň nepouštěla svého soupeře do žádných velkých šancích, naopak v 55. minutě byla blízko pojišťujícího třetího gólu po spolupráci Gulaše a Čerešňáka. Plzeň už to ale nakonec mrzet nemuselo. Energie ještě zkusila v závěru hru v power-play, jenže bez úspěchu, a tak se ze tříbodové výhry radovala domácí Škodovka.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: "První třetina se nám dařila dobře, ve druhé třetině jsme neposouvali včas puky, pár jsme jich poztráceli špatnou rozehrávkou. Tam nás Vary přestřílely a byly lepší. Jsem rád, že jsme využili přesilovku. Třetí třetina už nebyla špatná, vrátili jsme se ke hře z první části. Bylo to rychlé, solidní utkání. Dívám se hlavně na to, že máme po relativně slušném výkonu tři body."