Z týmu zná jednoho hráče. Seběhlo se to hrozně rychle, říká Bílek | Sportovní Plzeň

 

 

Z týmu zná jednoho hráče. Seběhlo se to hrozně rychle, říká Bílek

Marie Osvaldová12. 5. 2021Po sobotním zápase s Příbramí zazvonil Michalu Bílkovi telefon. Na druhém konci byl generální manažer a majitel Plzně Adolf Šádek, který zkušeného kouče oslovil s nabídkou na angažmá. A kouč, který v Plzni již před 15 lety krátkodobě působil, už o dva dny později podepsal smlouvu do roku 2023. "Během jednoho dne jsme vše dořešili," říká nový lodivod Viktorie.

Jak rychle se váš přesun do Plzně upekl?
Seběhlo se to hrozně rychle. Po zápase s Příbramí mě s nabídkou kontaktoval pan Šádek a já jsem souhlasil. Během jednoho dne tak bylo vše dořešené.

Jaké budou vaše ambice s týmem?
Zůstávají vysoké. Do konce zbývají čtyři ligové zápasy a finále poháru. Naším cílem je se dostat do kvalifikace evropských soutěží. Věřím tomu, že kádr je tu dobrý. Potřebujeme zabrat hned v prvním zápase proti Spartě. Věřím tomu, že sezona bude ještě úspěšná.

Jaké jsou vaše první dojmy z klubu?
Sesbíral jsem hodně informací. Proběhlo první setkání s hráči i s vedením klubu, měli jsme první trénink. Zatím je tedy vše v pořádku.

Vy jste ve Viktorii působil již v roce 2006. Od té doby se tu toho ale hodně změnilo, je to tak?
Je to pravda. Byl jsem tu krátce a od té doby se toho změnilo opravdu moc. Je tu nový stadion, nové tréninkové plochy, zázemí... V Plzni se udělal obrovský kus práce.

Jaký byl dnešní první trénink?
Já jsem spokojený. Byl taktický, je totiž dva dny před zápasem. Řekli jsme si, jak bychom asi chtěli hrát. Mám z toho dobré dojmy.

Vy osobně se znáte s někým z hráčů Viktorie?
Když jsem tu působil jako trenér, tak tu byl ještě David Limberský. Trénoval jsem jej tedy jak v klubu, tak v národním týmu. Je to jediný hráč, kterého znám.

Zápas na Spartě se neúprosně blíží. Jste rád, že půjdete rovnou do akce, nebo byste si představoval delší přípravu?
Asi bych byl radši, kdybychom měli více tréninků, abychom si řekli, jak chceme hrát a hráči to plně pochopili. Ale nic se neděje. Ve středu nás čeká důležitý zápas. Kádr je tu dobrý, hráči určitě bleskově pochopí, co po nich chci a věřím, že odvedeme kvalitní práci s dobrým výsledkem už ve středu.

Ten zápas bude zajímavý i pro vás osobně, je to tak?
Samozřejmě. Na Spartě jsem působil dlouho jako hráč, byl jsem tam i jako trenér. Očekávám zajímavé utkání. Sparta v posledním zápase hrála velmi dobře a vyhrála, takže v ní určitě bude lepší atmosféra než předtím. My máme co napravovat. Věřím tomu, že výsledkově zabereme a do konce sezony získáme tolik bodů, které nám zaručí účast v evropských soutěžích.

A jak vy osobně se těšíte na svůj návrat zpět na trenérskou lavičku?
Měl jsem asi pětiměsíční pauzu. Jsem tedy plný sil a těším se na to.


Sdílet