Z nahrávače střelcem. Je trochu zvláštní, že zrovna já jsem dal tři góly, smál se Kracík

Od osm - 25. 11. 2019


Foto: HC Škoda Plzeň

Když se řekne jméno Jaroslav Kracík, každý plzeňský fanoušek si vybaví spíše jeho geniální nahrávky. Plzeňský centr ale v nedělním duelu ve Vítkovicích osvědčil i střelecký instinkt. Dal hattrick. "Je to trošku zvláštní, že zrovna já jsem dal tři góly, to je výjimečné, protože moc velký střelec nejsem," smál se po zápase.


Každý z vašich gólů byl úplně jiný. Jak byste je rozebral?
Při prvním mi to Guli prohodil, jel jsem sám na brankáře. Už jsem byl u něj blízko, tak jsem zkusil kličku do forhendu, která vyšla. Druhý – střela pod víko, trefil jsem to náhodně. U třetího přišel námaz od gólmana, tam jsem to jen poslal do prázdné brány. A třetí gól byla taková odměna. Hlavně pro mě odměna do kasy. (smích)


Plzeň měla v posledních letech na hattricky štěstí. Například Dominik Kubalík, Tomáš Mertl či loni Milan Gulaš jich zvládli hned několik v sezóně. Co vy, jaké máte ambice?
Zkusím to v příštím utkání, přidám další. (smích) Ne, jak už jsem říkal, bylo to něco výjimečného, co půjde těžko zopakovat.


Těší vás i nula pro Dominika Frodla?
Dominik nás drží, dá se říct, celou sezónu. Stejně jako loni. Dnes jsme mu vzadu pomohli, Vítkovice měly nějaké vyložené šance. Prostě to byl z naší strany dobrý zápas.


Sdílet