Výstava v mázhauzu radnice představí plzeňské sportovní naděje | Sportovní Plzeň

 

 

Výstava v mázhauzu radnice představí plzeňské sportovní naděje

Plzeň27. 3. 2023Jména nejlepších sportovců města Plzně za rok 2022 v kategoriích žactva a dorostu budou odtajněna v první polovině dubna. Již od 24. března 2023, ale bude v mázhauzu plzeňské radnice probíhat výstava Sportovec Plzně 2022, která představí profily všech jednotlivců i družstev nominovaných ve stejnojmenné anketě. Výstavu i vyhlášení ankety připravuje Nadace sportující mládeže, jejímž zakladatelem je město Plzeň.

Výstava je tradiční doprovodnou akcí k vyhlášení Sportovce Plzně v mládežnických kategoriích. Jejím cílem je prezentovat úspěchy mladých plzeňských sportovců, kteří vynikajícím způsobem reprezentují Plzeň v České republice i zahraničí. Specifikem výstavy je, že nepředstavuje pouze nejužší výběr těch, kteří budou oceněni při slavnostním vyhlášení ankety v obřadní síni plzeňské radnice, ale skutečně všech nominovaných, protože ti všichni si zaslouží, aby se jejich výsledkům dostalo náležité pozornosti.

Mezi těmi, jejichž jména se v minulosti objevila v nominacích nejlepších plzeňských sportovců, najdeme celou plejádu pozdějších sportovních hvězd, účastníků olympijských her, vítězů mistrovství světa či Evropy.

Příkladem může být olympijská vítězka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons, bronzový rychlostní kanoista z OH v Tokiu Radek Šlouf, medailistka z OH v Londýně Adéla Bruns (Sýkorová), nejlepší házenkář světa roku 2010 Filip Jícha, tenistky Barbora Strýcová a Andrea Hlaváčková, moderní pětibojaři Michal Michalík a Barbora Kodedová, běžec na lyžích Aleš Razým nebo cyklisté Roman Kreuziger s Františkem Raboněm.

Bez nadsázky se tak do mázhauzu plzeňské radnice můžete přijít podívat na sportovní hvězdy zítřka.

Představeny budou i další projekty a aktivity Nadace sportující mládeže, která v letošním roce slaví 30 let od svého založení.

Výstava potrvá do 13. 4. 2023 a veřejnosti bude přístupná denně od 8 do 18 hodin.


Sdílet