Vysněná posila je v Plzni. Viktoria potvrdila dlouho očekávaný příchod | Sportovní Plzeň

 

 

Vysněná posila je v Plzni. Viktoria potvrdila dlouho očekávaný příchod

Marie Osvaldová31. 8. 2022


Foto: FCVP


Šikovný záložník Adam Vlkanova definitivně zakotvil v Plzni. S vedením Viktorie podepsal teď už bývalý hráč Hradce Králové tříletý kontrakt. Barvy Votroků naopak budou hájit v rámci hostování stoper Filip Čihák a útočník Matej Trusa.

„Je to hráč, který si drží dlouhodobě vysokou výkonnost, je produktivní, a navíc je využitelný hned na třech postech v ofenzivě. Svými výkony si vysloužil i pozvánku do národního týmu a nyní zkvalitní i naši ofenzivu,“ uvedl hlavní kouč Viktorie Michal Bílek.

Adam Vlkanova je odchovancem královohradeckého fotbalu, v jehož dresu strávil i většinu kariéry, a dokonce nosil kapitánskou pásku. Na svém kontě má celkem 54 ligových startů, v nichž vstřelil 10 branek a nedávno si odbyl i premiéru v české reprezentaci. Ve druhém poločase nastoupil v duelu Ligy národů proti Portugalsku.

„Jsem nadšený, že to vyšlo a můžu se ve své kariéře posunout o krok dál. Co je víc, než přijít do klubu, který teď vyhrál titul a ještě se dostal do Ligy mistrů. Je to nádhera a já moc doufám, že budu platný pro tým,“ řekl po přestupu nový plzeňský hráč.

Opačným směrem, tedy z Viktorie do Hradce Králové, naopak míří útočník Matej Trusa a stoper Filip Čihák, kteří budou na východě Čech hostovat. „Hradec je velmi kvalitní mužstvo s velice zkušeným trenérem a oba hráči zde dostanou šanci zabojovat o větší herní vytížení, kterému se jim v úvodu sezony u nás nedostávalo,“ dodal sportovní ředitel Viktorir Daniel Kolář.


Sdílet