Výborný výkon, jsme zklamaní, přiznává Bílek. Co udělá s nešťastníkem Šulcem? | Sportovní Plzeň

 

 

Výborný výkon, jsme zklamaní, přiznává Bílek. Co udělá s nešťastníkem Šulcem?

Marie Osvaldová14. 2. 2022


ilustrační. Foto: FCVP


Spartu měli na lopatě. 70 minut jí prakticky nic nedovolili, vedli 2:0 a zápas měli pod kontrolou. Pak ale z ničeho nic přišla kontaktní branka a v 91. minutě navrch vyrovnání. Smutným hrdinou zápasu je hlavně záložník Pavel Šulc, který v závěru utkání neproměnil dvě obrovské tutovky. A to za stavu 2:1. "Byla to obrovská chyba. Kdyby dal na tři jedna, pravděpodobně bylo rozhodnuto. Můžeme mu to ukázat na videu, dál s ním pracovat na tom, aby koncovku zlepšil," prohlásil kouč Michal Bílek.

Panuje teď zklamání nebo hrdost na výkon?
Teď u nás převažuje zklamání z výsledku. Na Spartě jsme dali dvě branky, vytvořili jsme si čtyři další vyložené šance, které jsme neproměnili. Škoda, že jsme náš vynikající výkon nedotáhli. Za stavu 2:1 jsme šli sami na bránu, pak jsme měli další stoprocentní šanci a nedali. Pak jsme si bohužel nepohlídali standardku a Sparta srovnala. Panuje spokojenost s výkonem, kluci zaslouží pochvalu. Spartu jsme nenechali hlavně prvních sedmdesát hrát, prakticky nic neměla. Jak dala kontaktní branku, zatlačila nás.

Všechno mohlo ale skončit jinak, kdyby Pavel Šulc proměnil alespoň jednu ze svých dvou obrovských šancí..
Ano. Byla to obrovská chyba, vytvořil si dvě stoprocentní šance. Kdyby dal na tři jedna, pravděpodobně bylo rozhodnuto. Můžeme mu to ukázat na videu, dál s ním pracovat na tom, aby koncovku zlepšil.

Šulc má celou sezónu problémy se zakončením. Neobáváte se, že ho tohle i celý tým poznamená?
Naopak by tohle mělo tým posílit. Náš výkon byl velmi dobrý, musíme ho opakovat v každém zápase. S Pavlem budeme pracovat na tom, aby to hodil rychle za hlavu a příště si počínal lépe.

Co remíza na Spartě znamená pro další vývoj ligy?
Věděli jsme, že v případě našeho úspěchu tady na Letné to bude mít Sparta těžší. Ale pořád je naše výchozí pozice velmi dobrá. Zápas si vyhodnotíme a pak se připravíme na Budějovice, Pokud chceme být spěšní, musíme na dnešní výkon navázat. Pokud polevíme, výhry nebudou přicházet. Jsem rád, že jsme odevzdali takový výkon, i když pro nás se smutným koncem. Všichni jsme zklamaní. Ale věřím, že nás to posílí.


Sdílet