Vítěznými týmy florbalového FAT PIPE OPEN 2020 se staly Fialové Kobry GLOBO GYM a Namaste

Od osm - 28. 7. 2020


O víkendu 25. a 26. července se v Plzni v areálu Lokomotiva uskutečnil již šestý ročník tradičního florbalového turnaje s názvem FAT PIPE OPEN. Turnaj se letos uskutečnil pod záštitou prvního  náměstka primátora města Plzně Romana Zarzyckého. K vidění byl jeden z nejlepších ročníků turnaje v netradičním rozložení 3+1 a vítěznými týmy se staly mladé plzeňské holky z týmu Namaste a v mužském turnaji mladoboleslavská „mašina“ Fialové Kobry GLOBO GYM.

Pořadatelem turnaje je plzeňský florbalový klub FBŠ SLAVIA Plzeň, který tak navazuje na tradici trojkového florbalu na Plzeňsku a drží tento oblíbený letní turnaj každoročně na velmi slušné úrovni. „Turnaj se nám letos určitě povedl a jsme rádi, že si ho všichni nakonec užili i přes prvotní nejistotu díky nově zavedeným vládním opatřením. Za celý organizační tým bych chtěl poděkovat všem zúčastněným týmům, hráčům a hráčkám, rozhodčím, pořadatelům, divákům a samozřejmě partnerům. Za rok se znovu těšíme na skvělou akci,“ okomentoval průběh jeden z hlavních organizátorů turnaje Adam Tkadlec.


Turnaje se letos zúčastnilo o něco méně týmů než v loňském roce, což bylo zapříčiněno i momentální situací. Nakonec se v mužské kategorii představilo 41 týmů a v ženské kategorii 8. Po celou sobotu byly k vidění souboje v základních skupinách a v neděli pak vyřazovací souboje. Mezi osm nejlepších týmů v mužské kategorii se dostalo pět domácích týmů (Plzeň a okolí), ale nejsilnější znovu byly Kobry z Mladé Boleslavi, které ovládly turnaj znovu po jednoroční pauze. Kobry ovládly i sobotní nájezdovou soutěž, kde také každý rok patří k hlavním favoritům.


V ženách se představily převážně plzeňské týmy složené ze dvou klubů FBŠ SLAVIA Plzeň a FBC Plzeň, vždy doplněné o jednotlivé hráčky z jiných klubů. Na turnaji nechyběl ani výběr holek z Rokycan a z jihočeské Soběslavi, která je již tradičním účastníkem. Holky z vítězného týmu Namaste ovládly také kanadské bodování turnaje, Michaela Urbanová i Dominika Vatahová získaly shodně 17 bodů. V mužské části ovládl „kanadu“ poražený finalista, tým TSITSIPAS. První Vašek Zábran s 34 body a druhý Kryštof Lehečka s 28 body.


Nejlepší brankářka: Kateřina Valečková (Namaste)

Nejužitečnější hráčka: Barbora Krňoulová (Namaste)

Nejlepší brankář: Martin Mašek (Fialové Kobry GLOBO GYM)

Nejužitečnější hráč: Václav Zábran (TSITSIPAS)

Vítězové v nájezdové soutěži: Martin Mašek a Kamil Bříška (Fialové Kobry GLOBO GYM)


Turnaj žen:
1. místo - Namaste

2. místo - Nemám tušení

3. místo - Profesionální špatňácí

4. místo - #dopijuajdu


Turnaj mužů:
1. místo - Fialové Kobry GLOBO GYM

2. místo - TSITSIPAS

3. místo - Průměrný Joe

4. místo – ACP


Sdílet