Vítězný návrat po koronavirové přestávce. Viktoria porazila Budějovice | Sportovní Plzeň

Vítězný návrat po koronavirové přestávce. Viktoria porazila Budějovice

Marie Osvaldová4. 4. 2021

Plzeňští fotbalisté prožili úspěšný návrat na trávníky po koronavirové pauze. Ve 25. kole Fortuna ligy porazili na domácím hřišti budějovické Dynamo 2:1. Západočechy poslal do vedení Lukáš Kalvach, v nastaveném čase první půle srovnal Novák. O výhře Viktorie nakonec rozhodl v 56. minutě Šimon Falta.

Plzeň odehrála poslední zápas před měsícem, a tak na ní byla znát velká natěšenost. Jen za prvních 15 minut rozehrávali Západočeši šest rohových kopů, měli obrovskou převahu, ale k vážné šanci žádný z nich nevedl. Ve 20. minutě se domácí dostali k prvnímu vážnějšímu ohrožení, Ba Loua ale z ideální pozice přestřelil. O pět minut později mohlo nečekaně udeřit na druhé straně. Staněk nezvládl rozehrávku, při odkopu napálil Javorka a byl hodně rád, že míč skončil nad břevnem. Ve 27. minutě zachránil Dynamo Vorel, když vychytal hlavičkujícího Kašu, Viktoria se ale nakonec přecijen dočkala z následného rohového kopu. Po rozehrávce se do míče opřel z voleje Lukáš Kalvach a jeho dalekonosná rána zapadla k tyči. Ve 34. minutě byla Plzeň hodně blízko druhé trefy. Střelu Ba Louy vyrazil Vorel na břevno, pak míč spadl ještě na tyč a před brankovou čáru. Když už to vypadalo, že půjde do šaten spokojenější Viktoria, načechral míč v nastaveném čase Čolič na hlavu Pavlu Novákovi, a ten nedal Staňkovi šanci.

Hned ve 49. minutě mohl poslat Viktorii do vedení Čermák, Vorel byl ale proti. O tři minuty později zase zkazila radost domácím horní tyč, kterou trefil Beauguel. V 56. minutě už Západočeši slavili. Výborně hrající Ba Loua našel nekrytého Šimona Faltu, který z ideální pozice zakončil střelou pod horní tyč. Plzeň se po vedoucí brance uklidnila a prakticky držela míč jen na svých kopačkách. V 76. minutě střídající Šulc přihrál Faltovi, krajní záložník Viktorie byl ale na poslední chvíli zablokovaný. O deset minut později mohl definitivně rozhodnout Ondrášek, špičkou kopačky však těsně minul levou tyč. Plzeňany už to ale nakonec mrzet nemuselo, poměrně v klidu dovedli zápas k zasloužené výhře.