Vítězné derniéra čerstvých mistrů. Beaguel uzavřel sezónu jako král střelců | Sportovní Plzeň

Vítězné derniéra čerstvých mistrů. Beaguel uzavřel sezónu jako král střelců

Marie Osvaldová15. 5. 2022

Fotbalisté Viktorie Plzeň zakončili mistrovskou sezónu výhrou 1:0 nad Baníkem Ostrava. Jediný gól zápasu vstřelil v závěru první půle z penalty loučící se Jean David Beauguel, který vstřelil 19. gól v soutěži a stal se nejlepším střelcem.

Od prvních minut se hrál bezstarostný fotbal z obou stran. Už ve čtvrté minutě o sobě dal poprvé vědět nejlepší útočník sezóny Jean David Beauguel. Daleko nebezpečněji pak ale vypadala situace z 18. minuty, kdy aktivní Mosquera našel přesně Sýkoru, který ale Budínského technickou střelou překonat nedokázal. Hned o chvíli později se k hlavičce prodral Beauguel, tísněný ale zamířil nad branku. Ve 38. Minutě gólman Budínský srazil v pokutovém území Sýkoru a po upozornění VARu nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop. K němu se postavil kanonýr Beaguel a gólmanovi Baníku nedal polovysokou střelou k tyči šanci.

První šanci druhé půle měl v 62. minutě střídající Chorý, který ale těsně minul branku Budínského. A podobně dopadla i akce Sýkory o tři minuty později. Závěr zápasu už se nesl hlavně ve znamení blížících se oslav. Tribuny obíhala mexická vlna a na hřišti už se vše dohrávalo v poklidu. A nic na tom nezměnila ani povedená akce Šulce z poslední minuty. Radost mladému záložníkovi sebral Budínský.