Vítězná generálka. Chorý dvěma góly sestřelil norského mistra | Sportovní Plzeň

 

 

Vítězná generálka. Chorý dvěma góly sestřelil norského mistra

Marie Osvaldová20. 1. 2023


Foto: FCVP

Po dvou remízách zakončili fotbalisté Viktorie Plzeň soustředění ve Španělsku vítězně. Díky dvěma přesným zásahům Tomáše Chorého porazili norského mistra Molde FK 2:0.

První půle příliš gólových příležitostí nenabídla. Přecijen více ze hry ale měli Viktoriáni. Kromě střely Lukáše Kalvacha doprostřed brány ale norského brankáře neohrozili. Krátce před půli ale z ničeho nic udeřilo. Libor Holík z pravé strany zakroutil svou levačkou povedený centr na Tomáše Chorého, jemuž stačilo míč jen lehce nasměrovat k tyči a červenomodří rázem vedli.

Svůj střelecký apetit prokázal Chorý také po pouhých osmi minutách od začátku druhého poločasu. Tentokrát od lajny na přední tyč centroval Milan Havel a vysoký útočník Viktorie si připsal už druhý zásah. Dvoubrankové vedení dostalo Plzeňany do pohody a hned se to projevilo na předváděné hře. V 62. minutě se Kopic elegantní kličkou uvolnil a z pravé strany předložil míč Lukáši Kalvachovi. Ten ale střílel těsně vedle. Následně se Kopic odhodlal k průniku do vápna, narazil si s Chorým a připravil Buchovi ideální střeleckou pozici. Na jejím konci ale zvonila jen tyč. Devět minut před závěrečným hvizdem Kalvach prokázal svou kreativitu, když do šance z boku vysunul Vlkanovu. Jeho dělovku ale norský gólman vyrazil jen na roh. Západočechy už to ale příliš mrzet nemuselo, na start jarní části sezóny se naladili nejlépe, jak mohli.


Sdílet