Vítězná generálka. Chorý dvěma góly sestřelil norského mistra | Sportovní Plzeň

Vítězná generálka. Chorý dvěma góly sestřelil norského mistra

Marie Osvaldová20. 1. 2023

Po dvou remízách zakončili fotbalisté Viktorie Plzeň soustředění ve Španělsku vítězně. Díky dvěma přesným zásahům Tomáše Chorého porazili norského mistra Molde FK 2:0.

První půle příliš gólových příležitostí nenabídla. Přecijen více ze hry ale měli Viktoriáni. Kromě střely Lukáše Kalvacha doprostřed brány ale norského brankáře neohrozili. Krátce před půli ale z ničeho nic udeřilo. Libor Holík z pravé strany zakroutil svou levačkou povedený centr na Tomáše Chorého, jemuž stačilo míč jen lehce nasměrovat k tyči a červenomodří rázem vedli.

Svůj střelecký apetit prokázal Chorý také po pouhých osmi minutách od začátku druhého poločasu. Tentokrát od lajny na přední tyč centroval Milan Havel a vysoký útočník Viktorie si připsal už druhý zásah. Dvoubrankové vedení dostalo Plzeňany do pohody a hned se to projevilo na předváděné hře. V 62. minutě se Kopic elegantní kličkou uvolnil a z pravé strany předložil míč Lukáši Kalvachovi. Ten ale střílel těsně vedle. Následně se Kopic odhodlal k průniku do vápna, narazil si s Chorým a připravil Buchovi ideální střeleckou pozici. Na jejím konci ale zvonila jen tyč. Devět minut před závěrečným hvizdem Kalvach prokázal svou kreativitu, když do šance z boku vysunul Vlkanovu. Jeho dělovku ale norský gólman vyrazil jen na roh. Západočechy už to ale příliš mrzet nemuselo, na start jarní části sezóny se naladili nejlépe, jak mohli.