Vítězná generálka. Hokejisté Plzně vyhráli na Slavii, gól vstřelil i gólman Pavlát | Sportovní Plzeň

Marie Osvaldová2. 9. 2021

Po nepovedeném zápase v Sokolově si hokejisté Plzně spravili alespoň trochu chuť v generálce proti Slavii. Na jejím ledě zvítězili 4:2. Rozhodnutí přišlo až ve třetí třetině, na jejímž začátku se trefil Kuťák. V 56. minutě zápasu pak přidal pojistku do prázdné branky přes celé kluziště brankář Dominik Pavlát.

Škoda se chtěla po dvou porážkách naladit vítězně na extraligu, avšak nezačala vůbec dobře. Již ve druhé minutě střetnutí se trhl do úniku Lukáš Žejdl a zamířil přesně mezi betony Furcha. Navíc po chvilce museli modrobílí do čtyř, situaci ovšem zvládli. Navíc mohl vyrovnat Kodýtek, který se dostal za obranu sešívaných, Michajlov zakročil vyrážečkou. Nevedlo se ani Marcelovi, jenž dostal mnoho prostoru na brankovišti. Udeřil tak až Filip Přikryl, který náramně zamířil pod břevno z levého kruhu.

Prostřední dějství načal svojí šancí Bulíř, jenž se natlačil až na brankoviště Pražanů, jenže následně přestřelil. Proti "svým" neuspěl ani Kuták, dorážku mířící do poloodkryté svatyně domácích stihl vyrazit její strážce. Skóre se tak měnilo až při hře ve čtyřech. Marcel oslovil zpoza branky před ní Tomáše Mertla, který i bekhendem našel mezírku mezi betony gólmana. Jenže hned za půlminutku byla Krejčího střela z pravého kruhu sražena až k levé tyči, kde měl již jednoduchou práci Filip Vlček.

Závěrečné dějství načal ihned po buly z levého kruhu přesně mířenou ranou přes obránce Filip Kuťák. Poté na modré napřáhl Kindl a dorážel Kodýtek, Michajlov odolal. Naopak srovnání měl na holi z mezikruží Brož, Pavlát, který v polovině utkání naskočil mezi tři tyče, bravurně zakročil ramenem. Téměř pět minut před závěrečnou sirénou sáhli domácí ke hře bez brankáře a byli potrestáni. Kern totiž pouze nahodil směr plzeňská svatyně, její strážce Dominik Pavlát touš uzmul pro sebe, zamířil a přesně mezi hráči Slavie vstřelil poslední gól zápasu. Plzeň tak zvládla generálku na extraligu, kterou v pátek desátého září odstartuje na ledě Pardubic.