Více než tisíc předškoláků bude bojovat na Sportovních hrách mateřských škol

Od Plzeň - 28. 1. 2020


foto: V. Čermák

Sportovní hry mateřských škol (SHMŠ) čeká v roce 2020 už pátý ročník. Jedná se jednoznačně o největší plzeňskou akci pro předškolní děti. Akce vznikla na popud Nadace sportující mládeže a pořádá ji město Plzeň ve spolupráci s o.p.s. Pohyb a zdraví.


„Akce se zúčastní naprostá většina plzeňských mateřských škol, což svědčí o její popularitě. Tím, že se na sportovní hry třídní celky připravují, vzniká dlouhodobý ekosystém systematické přípravy předškolních dětí v oblasti pohybové dovednosti, což mi dělá velkou radost,“ říká první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký. Celkově se letos přihlásilo 44 mateřských škol zřizovaných městem a více než 1 000 předškoláků. Stejně jako v minulých letech se kvůli vysokému zájmu plzeňských školek uskuteční v jednotlivých plzeňských obvodech opět kvalifikační kola. Ta jsou na programu vždy dopoledne ve všední dny od 3. do 11. února 2020 v těchto místech:


Pondělí 3. 2. Skvrňany, Atletický stadion města Plzně, Vejprnická (MO 3 Vnitřní město)
Úterý 4. 2. Tělocvična TJ Slavia Plzeň (MO 3 Bory)
Středa 5. 2. KD Šeříkovka, Šeříková 2428/13 (MO 2)
Čtvrtek 6. 2. KD Šeříkovka, Šeříková 2428/13 (MO 2)
Pátek 7. 2. D – klub, Zábělská tř. 54B (MO 4)
Pondělí 10. 2. Krašovská Aktivity Centrum Plzeň, Krašovská 1696/30 (MO 1)
Úterý 11. 2. Krašovská Aktivity Centrum Plzeň, Krašovská 1696/30 (MO 1)


Kvalifikace budou organizovány v plzeňských obvodech 1 až 4 po jednotlivých školkách. Zahrnují společnou rozcvičku s lektorem (zajišťuje Aktivity centrum Krašovská), absolvování soutěžních disciplín (vždy celá skupina) předání drobných dárků a poděkování. Finále se pak tradičně koná v květnu na Atletickém stadionu města Plzně ve Skvrňanech, letos je naplánováno na 12. května.


Při Sportovních hrách mateřských škol soutěží děti z jednotlivých MŠ města Plzně ve čtyřech individuálních disciplínách (vždy celá skupina): hod do dálky, člunkový běh 4x6 metrů, skok z místa snožmo, přeskakování a podlézání překážky, ve finále pak ještě běžecká štafeta družstev a dobrovolný běh na 400 metrů (i pro nesoutěžící).


Sportovní hry umožňují dětem poznat atmosféru sportovních soutěží se vším, co k tomu patří a navazuje na zjišťování pohybových dovedností předškoláků s názvem Pohyb 1P. Školky mohou přihlásit celek ve velikosti od 15 do 30 předškoláků (doporučení podle tříd).


Sdílet