Velký úspěch plzeňského aerobiku. Má světovou šampionku v kategorii junior - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Velký úspěch plzeňského aerobiku. Má světovou šampionku v kategorii junior

osm15. 10. 2019


V kategorii duo junior má plzeňský klub od soboty čerstvou mistryni světa. Eva Matějovičová spolu s Natálií Smíškovou z Aerobic team Praha dosáhla na stupínek nejvyšší. Trio Trio Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková a Eliška Pechmannová pak odvezlo ze země tulipánů stříbro.


Mistrovství světa ve sportovním aerobiku a fitness týmech 2019 se konalo uplynulý víkend v holandském Leidenu. Na světový šampionát dse sjela elita sportovního aerobiku z České republiky, Německa, Itálie, Švýcarska, Belgie, Ruska, Finska, Francie, Kypru, Polska, Jihoafrické republiky, Nového Zélandu a Austrálie.


Mezi reprezentanty ČR se nominovaly i závodnice Aerobik klubu LADY Plzeň. Trio Barbora Bucháčková, Eliška Fajfrlíková a Eliška Pechmannová v Leidenu vybojovalo druhé místo. "Je to pro nás neskutečná odměna za tvrdé tréninky, které závodnice od srpna absolvují.  Děvčata prokázala zlepšení v technicky náročných prvcích a v synchronizaci v celé sestavě," prozradila trenérka týmu Tereza Fajfrlíková.


V kategorii duo junior má plzeňský klub od soboty čerstvou Mistryni světa. Eva Matějovičová spolu s Natálií Smíškovou z Aerobic team Praha dosáhla na stupínek nejvyšší. „Eva se v létě učila závodní sestavu za zraněnou závodnici z Aerobic team Praha a vypomohla reprezentaci tak, aby se tento tým mohl světového šampionátu zúčastnit. Nikdo z nás netušil, že z tohoto záskoku bude světové zlato," dodala Eva Fajfrlíková, trenérka a předsedkyně kubu LADY Plzeň.


Sdílet