V bazénu na Slovanech soutěžili senioři, teď bazén patří špičkovým evropským plavcům

Plzeň18. 10. 2021


Plzeňští senioři se ve čtvrtek zúčastnili Plaveckého přeboru seniorů v bazénu na Slovanech. Kromě závodů na tratích o délkách 50, 100 a 200 metrů se jim věnovali i profesionální trenéři, aby zlepšili své plavecké styly a dovednosti. V celkovém součtu během dopoledního klání padlo téměř sto startů, nejstaršímu účastníkovi bylo 89 let. Slavnostní předávání cen se uskuteční 27. října od 10:30 na plzeňské radnici.

Kromě sportovního klání senioři otestovali evropské standardy plavání, neboť dráhy plaveckého bazénu jsou již připraveny na prestižní evropské závody Plzeňské sprinty. Ty od 15. října pořádá Plavecký klub Slavia VŠ Plzeň, celkem se v Plzni představí přes 800 plavců z pěti zemí, tři reprezentační týmy a 12 účastníků Olympijských her Tokio 2020.

Třetí ročník plaveckých závodů pro seniory připravilo město Plzeň prostřednictvím svého odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání. Záštitu plaveckému přeboru poskytl první náměstek primátora Roman Zarzycký, jež má v gesci mimo jiné i oblast sportu.


Sdílet