Úvodní díl cyklistické Giant ligy ovládl Sparťan Kelemen | Sportovní Plzeň

Úvodní díl cyklistické Giant ligy ovládl Sparťan Kelemen

Marie Osvaldová27. 4. 2022

Cyklista Sparty Praha Pavel Kelemen zvládl nejlépe úvodní díl Giant ligy, který se jel v úterý v Plzni na Rapidu. Za ním skončil Šimon Vaníček a třetí místo bral oddílový kolega Kelemena Richard Habermann.

Nervózní start přinesl hned v prvním průjezdu za páskou kolizi a pád několika jezdců, po dostižení cyklistů, kteří startovali s handicapem, se celé startovní pole drželo pohromadě. Prakticky každý únik byl hned zlikvidován a pro body si spurtovali jen ti nejrychlejší. A právě Pavel Kelemen měl nejvíce sil a dostatečnou rychlost. Jediný, kdo mu dokázal odolávat, byl další mladík z ČEZ Cyklo Team Tábor Šimon Vaníček, i ten nakonec ale tlaku podlehl. V závodě se naopak moc nedařilo jezdcům týmu Hello CTW v čele s Martinem Boubalem.

Na prémiích Bageterie Boulevard prestige (soutěž aktivity) byl k vidění velký souboj dvou borců Šimona Vaníčka (ČEZ Cyklo Team Tábor) a Richarda Habermanna (AC SPARTA PRAHA). Nakonec se z vítězství i z puntíkovaného dresu mohl radovat Vaníček o jediný bod před Habermannem.

Ženám kralovala Kristýna Burlová (Team Dukla Praha). Juniory vyhrál Milan Kadlec (Team Dukla Praha), který nasbíral neskutečných 19 bodů. Kategorii Masters jezdce nad 40 let Petr Ruman (Cyklo Atom).

Další díl Giant Ligy 2022 pokračuje v sobotu 30. dubna v Plzni, ve sportovním areálu SK RAPID již v 16:30.