Úspěch českých juniorů na Evropského poháru mládeže ve třídě do 125 ccm - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Úspěch českých juniorů na Evropského poháru mládeže ve třídě do 125 ccm

Od Plzeň - 1. 9. 2020


Nad konáním finále Evropského poháru mládeže ve třídě do 125 ccm, kvůli nočnímu dešti, dlouho visel otazník. Jako správné se však ukázalo rozhodnutí vedení závodu odložit trénink, aby dráha mohla více proschnout.

Samotný závod tak začal ihned po tréninku a v rychlém tempu úspěšně a bez žádných komplikací dospěl až do svého finále.

Na stadion dorazivší příznivci ploché dráhy, tak mohli sledovat líté souboje 24 mladých jezdců ze 7 zemí. K naší radosti patřili k nejúspěšnějším čeští reprezentanti. Hned tři se dokázali probojovat do semifinále a následně i do finále. V něm byl nejlepší Adam Bednář z pražské Markéty, který teprve za pár dní oslaví 13. narozeniny. V celém závodě nenašel přemožitele a při slavnostním vyhlášení tak mohl převzít zlatou medaili určenou pro mistra Evropy v této kategorii. Druhým až do finále neporaženým jezdcem byl Vojtěch Šachl, jemuž se v uplynulých ročnících tohoto šampionátu podařilo vybojovat stříbrnou a bronzovou medaili, a proto letos cílil na zlatou. Ve finále jej však postihly problémy s motocyklem a musel se spokojit se ziskem bronzové medaile.

Třetím českým reprezentantem ve finále byl jezdec pořádajícího klubu PK Plzeň Matěj Frýza. Matěj pouze před několika dny doléčil zlomeninu nohy a i proto je obrovským úspěchem, že se dokázal probojovat až do finále Evropského poháru. V něm se na chvilku dokonce objevil na druhém místě, ale přestože nakonec obsadil nepopulární čtvrtou příčku, může být se svým výkonem určitě spokojený. Českou hegemonii narušil druhým místem pouze polský mladíček Maksymilian Pawelczak. Jeho kolega Antoni Kawczyński pak obsadil šestou pozici. Úspěšní byli také zástupci Velké Británie. Tři se dokázali probojovat do semifinále. Nejlepším z nich byl Max Perry, který ale doplatil na pád z vedoucí pozice v semifinále. Alespoň částečně si pak mohl zlepšit náladu vítězstvím ve finále B a celkovým pátým místem. Další čeští jezdci hlavně získávali zkušenosti v mezinárodní konkurenci. Z trojice dalších plzeňských juniorů - Josef Černý, Oliver Schmid a Štěpán Ševčík se nejvíce vedlo Josefu Černému, kterému se podařilo vyjet pět bodů.

K úspěšnému uspořádání závodu přispěla finanční podpora od Plzeňského kraje, MMP a UMO 3 a podpoření záštitou 1. náměstka primátora města Plzně Mgr. Romana Zarzyckého.
 


Sdílet