Úleva pro hokejovou Plzeň, generální partner zůstává - Aktuality - Sportovní Plzeň - oficiální sportovní portál města

 

 

Úleva pro hokejovou Plzeň, generální partner zůstává

Marie Osvaldová30. 6. 2021


Foto: HC Škoda Plzeň

Generálním partnerem hokejového klubu HC Škoda Plzeň zůstává na další tři roky Škoda Transportation. "Tato smlouva nám dává klid. Doufám, že budeme úspěšní i v mládeži, abychom dokázali vychovat další skvělé hokejisty," uvedl generální manažer HC Škoda Plzeň Martin Straka.

Foto: HC Škoda Plzeň

V momentě, kdy se podařilo uzavřít smlouvu, je Straka podle svých slov mnohem klidnější. "Na 90 procent už máme hotový rozpočet. Je to navíc dobrý signál pro další partnery," naznačil plzeňský šéf. Dobrou zprávou je fakt, že se po "covidovém" ročním výpadku vrací sponzoři. "Bývalo kolem 10 velkých sponzorů, teď je jich 15," podotkl. Zatímco loni byl rozpočet na sezónu ponížený a s platem dolů museli jít i hráči, letos by snad měla být situace lepší. "Vychází to, že bychom mohli mít o 10 procent vyšší rozpočet, než poslední sezónu ještě před covidem," dodal Straka.

Škodovka bude podporovat plzeňské hokejisty, včetně aktuální smlouvy, nepřetržitě již patnáct sezón. Od roku 2012 je generálním partnerem a klub od té doby nese jméno HC Škoda Plzeň. Za tu dobu si slavný západočeský klub připsal v nejvyšší české hokejové soutěži, vedle čtyř třetích míst, v sezóně 2012/2013 i mistrovský titul. "Škodovka má v Plzni hlavní sídlo, působíme celoevropsky, ale pořád se cítíme doma tady. Proto podporujeme nejen hokej, ale i jiné aktivity. Spolupráce potrvá už 15 let, což svědčí o tom, že jde o symbiozu mezi klubem a Škodovkou, která drží přes všechny ty koronavirové časy," prohlásil prezident a předseda představenstva Škoda Transportation Petr Brzezina.

Pokračující podpora skupiny Škody Transportation opět zahrnuje nejen hlavní tým HC Škoda Plzeň, ale směřuje také ke všem mládežnickým kategoriím ledního hokeje v Plzni a k nadačnímu fondu Regionální plzeňské hokejové akademie. "Věřím, že všechny aktivity, které vedou děti ke sportu a zdravému životnímu stylu, mají velký smysl. Právě proto Škodovka nezapomíná ani na hokejovou mládež,“ doplnil Bedřich Koukal, předseda představenstva a generální ředitel Škody Electric.


Sdílet