Účastníci tábora pořádaného Centrem robotiky si i zasportovali | Sportovní Plzeň

 

 

Účastníci tábora pořádaného Centrem robotiky si i zasportovali

Plzeň17. 2. 2023V týdnu od 13. do 17. 2. se konal první letošní příměstský tábor pořádaný Centrem robotiky, které provozuje Správa informačních technologií města Plzně. 

Tábor nesl název Pod pokličkou fotografie a během celého týdne se dvanáct dětí společně s lektory věnovalo tématům jako fotografie, grafika nebo animace. V průběhu tábora účastníci fotografovali, své fotografie upravovali, ale také stříhali, lepili a malovali. Vytvořili si vlastní koláže ze starých časopisů a novin, dozvěděli se o různých typech fotografování a vytvořili si své fotoportréty ve stylu Pop-art. Dále se zabývali technikou strukáž, malovali vývojkou a ustalovačem na fotopapír. Společně také vytvořili pexeso s odbornými pojmy jako je např. clona či vinětace.

„Během našich volnočasových aktivit jako jsou kroužky a tábory učíme děti smysluplně využívat moderní digitální technologie. Je pro nás důležité rozvíjet kreativitu a originalitu našich žáků. K tomu nám technologie mohou velmi dobře posloužit. Zároveň je pro nás důležité propojit naše aktivity i s jinými oblastmi jako je umění, historie, příroda a sport,“ uvedla ředitelka Centra robotiky Martina Ceková.

V odpoledním čase si účastníci tábora zasoutěžili ve stolním fotbálku, navštívili výstavu Lovci znaků v DEPO2015, zúčastnili se interaktivní přednášky o životě včel a zažili sportovní odpoledne.

Díky spolupráci organizace s Odborem sportu Magistrátu města Plzně proběhlo několik soutěží: měření rychlosti kopu a hodu na branku, lukostřelba, posilování s workoutovým lanem na čas aj. S nejlepšími výsledky byli oceněni Marek, Ellen, Lev a Adam. Všichni účastníci sportovních aktivit obdrželi několik drobných cen.

 „Mezirezortní spolupráce při akcích různého charakteru je jednou z mých priorit ve funkci ředitele. Jsem rád, že se při tomto táboru podařilo propojit Správu informačních technologií města Plzně, odbor sportu a personálně vypomohl odbor Smart Cities a podpory podnikání,“ sdělil ředitel Úřadu služeb obyvatelstvu Přemysl Švarc.

Tato spolupráce bude pokračovat i v rámci dalších příměstských táborů v létě. Podrobné informace k tématům jednotlivých běhů a jejich termínům naleznete na webových stránkách centrumrobotiky.eu v průběhu dubna.


Sdílet