Účastníci tábora pořádaného Centrem robotiky si i zasportovali | Sportovní Plzeň

 

 

Účastníci tábora pořádaného Centrem robotiky si i zasportovali

Plzeň17. 2. 2023


V týdnu od 13. do 17. 2. se konal první letošní příměstský tábor pořádaný Centrem robotiky, které provozuje Správa informačních technologií města Plzně. 

Tábor nesl název Pod pokličkou fotografie a během celého týdne se dvanáct dětí společně s lektory věnovalo tématům jako fotografie, grafika nebo animace. V průběhu tábora účastníci fotografovali, své fotografie upravovali, ale také stříhali, lepili a malovali. Vytvořili si vlastní koláže ze starých časopisů a novin, dozvěděli se o různých typech fotografování a vytvořili si své fotoportréty ve stylu Pop-art. Dále se zabývali technikou strukáž, malovali vývojkou a ustalovačem na fotopapír. Společně také vytvořili pexeso s odbornými pojmy jako je např. clona či vinětace.

„Během našich volnočasových aktivit jako jsou kroužky a tábory učíme děti smysluplně využívat moderní digitální technologie. Je pro nás důležité rozvíjet kreativitu a originalitu našich žáků. K tomu nám technologie mohou velmi dobře posloužit. Zároveň je pro nás důležité propojit naše aktivity i s jinými oblastmi jako je umění, historie, příroda a sport,“ uvedla ředitelka Centra robotiky Martina Ceková.

V odpoledním čase si účastníci tábora zasoutěžili ve stolním fotbálku, navštívili výstavu Lovci znaků v DEPO2015, zúčastnili se interaktivní přednášky o životě včel a zažili sportovní odpoledne.

Díky spolupráci organizace s Odborem sportu Magistrátu města Plzně proběhlo několik soutěží: měření rychlosti kopu a hodu na branku, lukostřelba, posilování s workoutovým lanem na čas aj. S nejlepšími výsledky byli oceněni Marek, Ellen, Lev a Adam. Všichni účastníci sportovních aktivit obdrželi několik drobných cen.

 „Mezirezortní spolupráce při akcích různého charakteru je jednou z mých priorit ve funkci ředitele. Jsem rád, že se při tomto táboru podařilo propojit Správu informačních technologií města Plzně, odbor sportu a personálně vypomohl odbor Smart Cities a podpory podnikání,“ sdělil ředitel Úřadu služeb obyvatelstvu Přemysl Švarc.

Tato spolupráce bude pokračovat i v rámci dalších příměstských táborů v létě. Podrobné informace k tématům jednotlivých běhů a jejich termínům naleznete na webových stránkách centrumrobotiky.eu v průběhu dubna.


Sdílet